Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski

i

Autor: Materiały prasowe PKO BP

KNF zgodziła się na powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na prezesa PKO BP

2021-09-03 14:00

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zgodziła się na powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa PKO BP – poinformował Urząd KNF w piątkowym komunikacie. Jan Emeryk Rościszewski został powołany na stanowisko prezesa PKO BP przez radę nadzorczą banku 8 czerwca. Na stanowisku prezesa PKO BP zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który w maju tego roku złożył rezygnację.

„Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego SA” – napisano w piątkowym komunikacie Urzędu KNF. Jan Emeryk Rościszewski został powołany na stanowisko prezesa PKO BP przez radę nadzorczą banku 8 czerwca 2021 roku. Wcześniej był członkiem zarządu banku odpowiedzialnym za działalność detaliczną. Na stanowisku prezesa PKO BP zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który w maju tego roku złożył rezygnację z funkcji a przestał ją pełnić w czerwcu. Jagiełło kierował bankiem od 2009 r. Jan Emeryk Rościszewski pracuje w PKO BP od 2016 roku. Wcześniej był związany w sektorem ubezpieczeń. W latach 1990–1991 pracował we Francji dla AXA Banque oraz AXA International, a w latach 1991–1993 dla Groupe Azur. W latach 1993-1996 był członkiem zarządu TU Azur Ostoja oraz TUnŻ Azur Życie. Od 1996 roku związany z BNP Paribas; w latach 1998-2016 jako prezes zarządu kierował TUnŻ Cardif Polska i pełnił też w okresie 2001-2016 funkcję dyrektora generalnego Cardif Assurance Risques Divers w Polsce.

WAŻNE! Zmiany w aplikacji mobilnej IKO

W latach 1981–1983 działał w Prymasowskim Komitecie Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności. Jest Kawalerem Zakonu Maltańskiego i pełnił funkcję szpitalnika Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Jest m.in. członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Warszawskiego Klubu Wysokogórskiego.

Najnowsze