Ksiądz po kolędzie

i

Autor: Shutterstock Ksiądz po kolędzie

Kolęda 2023

Kolęda 2023. Ile dać księdzu w kopercie po kolędzie? Szokujące kwoty

2023-01-27 2:40

Inflacja szaleje od miesięcy, Polacy liczą każdy grosz i zastanawiają się teraz: ile dać księdzu do koperty po kolędzie? Księża zaczynają odwiedzać domy i mieszkania jeszcze przed świętami, a kończą wizyty u wiernych pod koniec stycznia nowego roku. W sondażu pracowni Ariadna dla Wirtualnej Polski okazuje się, że większość Polaków planuje wrzucić do koperty 50 zł. Co ciekawe, jest również duża grupa, która nie zamierza w ogóle wpuścić księdza do domu.

Ile dać księdzu? Niemal połowa badanych w ogóle go nie przyjmie

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez panel badawczy Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski, 57 proc. ankietowanych planuje przyjąć księdza po kolędzie, a 43 proc. przyznało, że nie będzie gościć w domu duchownego. Więc niemal połowa nie da księdzu do koperty nic, bo zwyczajnie go nie przyjmie. Co ciekawe, większy odsetek kobiet zapowiedział na przyjęcie księdza po kolędzie (59 proc.), niż mężczyzn (55 proc.).

Warto przypomnieć, że jeszcze dwa lata temu wizyty duszpasterskie były ograniczone ze względu na pandemię koronawirusa.

Ile do koperty na kolędzie? Polacy zadeklarowali kwoty

Jedynie 8 proc. badanych stwierdziło, że nie zostawi księdzu po kolędzie koperty (11 proc. to mężczyźni, 5 proc. to kobiety). Znaczna większość przyjmujących stwierdziło, że zostawi dla księdza kopertę. 28 proc. badanych zapowiedziało, że przeznaczy do koperty dla księdza kwotę pomiędzy 21, a 50 zł. Z kolei 25 proc. zapowiedziało, że na ofiarę dla kościoła przeznaczy od 51 do 100 zł. Jeden procent badanych zadeklarował kwotę do koperty powyżej 200 zł.

Badanie na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzone zostało przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna w dniach 2-4 grudnia 2022 roku metodą CAWI (wspomaganych komputerowo wywiadów przy pomocy strony internetowej). Wzięło w nim udział 1071 osób w wieku przynajmniej 18 lat.

Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Sonda
Ile się dasz księdzu na kolędzie?

Polacy masowo odchodzą z Kościoła!

Posłuchaj, dlaczego tak się dzieje.

Listen to "Czarny protest, skandale i memy z papieżem. Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze