Volkswagen ID.5 - pierwsza jazda

i

Autor: Maciej Lubczyński Volkswagen ID.5 - pierwsza jazda

Wojna w Ukrainie

Kolejny gigant opuszcza Rosję i sprzedaje fabrykę. Zawrotna kwota

2023-05-22 16:58

Portal RND poinformował, że Grupa Volkswagen sprzedaje swoją najważniejszą fabrykę w Rosji. Tym samym firma całkowicie wycofuje się z tego kraju, ponad rok po rozpoczęciu rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Grupa Volkswagen sprzedaje swoją najważniejszą fabrykę w Rosji - informuje portal RND. Jest to równoznaczne z całkowitym wycofaniem się z Rosji.

Volkswagen całkowicie wycofuje się z Rosji

Zakład w Kałudze zostanie sprzedany grupie handlowej Avilon, poinformowała w piątek spółka z Wolfsburga.Po wcześniejszych krokach podjętych w związku z wojną na Ukrainie, decyzja ta oznacza de facto koniec działalności w Rosji największej grupy samochodowej w Europie - zauważa RND.

Nowoczesna fabryka w Kałudze, około 150 kilometrów na południowy zachód od Moskwy, zatrudniająca 4000 pracowników, jest uważana za najważniejszą inwestycję VW w Rosji.

"Grupa Volkswagen nie podała szczegółów dotyczących kwoty transakcji. Według źródła agencji Reutera zaznajomionego ze sprawą, wartość transakcji wyniosła 125 mln euro" - przytacza portal TVN24.

Wojna w Ukrainie. Marki zrezygnowały z działalności na terenie Rosji

Jest to kolejna wielka firma, która rezygnuje z działalności na terenie Rosji w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. Jak przypomina portal dlahandlu.pl 515 firm całkowicie wstrzymało rosyjskie zamówienia lub całkowicie wycofało się z Rosji. To m.in. Adidas, Aldi, Allegro, AmRest, Asda, CCC, Chanel, Coty, Deichmann, Dino Polska (usunięcie rosyjskich produktów), Dr. Oetker, Edeka, Etsy, H&M, Heineken, Henkel, IKEA, InPost, JYSK, L'Occitane, LPP, Maxima, McDonald's, Nike, OBI, Shell, Starbucks, Uber (dane na 21.02.2023 r.)

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Impact 2023 - Grzegorz Jóźwiak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze