Komentarza udziela: Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing

2021-09-23 0:00
Mariusz Artych
Autor: materiały prasowe Mariusz Artych

Najważniejsza dla rynku informacja jest taka, że branża leasingowa wróciła do 2-cyfrowego tempa wzrostu wspierania inwestycji.

Pandemia dla wszystkich była wyzwaniem poprzedniego roku i jak widać, jego skutki po pierwszym półroczu br. jeśli chodzi o realizację inwestycji zostały wyhamowane. Zgodnie z informacją Instytutu Rozwoju Gospodarczego już w II kw. br. było widać znaczącą poprawę koniunktury praktycznie we wszystkich gospodarstwach rolnych.

Źródłem naszego sukcesu w rolnictwie są programy finansowania fabrycznego. Rolnicy szukają atrakcyjnych produktów finansowych by móc inwestować w gospodarstwa. Z perspektywy naszej strategii rolnictwo stanowi jeden z podstawowych segmentów rynku. Dobrym przykładem są dotychczasowe programy finansowania fabrycznego, realizowane we współpracy z większością dostawców w Polsce. Obecnie z naszymi partnerami oferta dla rolników obejmuje m.in. takie marki jak: Kubota, Kverneland, Vaderstad, Amazone, Lemken, Weidemann, Samasz, Krukowiak, Metal-Fach, Metal-Tech, Bury, Pichon, Expom gdzie niemal wszystkie programy oferują finansowanie 0% tzn., że rolnicy nie płacą odsetek. Tak kompleksowego podejścia do finansowania rolnictwa w oparciu o wymienione marki rolnicy zainteresowani ofertą inwestycji w maszyny i urządzenia nie znajdą w żadnym innym banku czy firmach leasingowych.

Jak prognozuje IRG wiosenna i letnia poprawa koniunktury, a także sytuacji w rolnictwie powinna być widoczna również w III kwartale br. Co z perspektywy branży leasingowej realizującej inwestycje polskich rolników napawa optymizmem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE