Michał Dworczyk

i

Autor: Krystian Maj/KPRM Michał Dworczyk

Konferencja Michała Dworczyka: od 17 maja pilotażowe szczepienia w zakładach pracy

2021-05-10 12:39

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, przyznał w poniedziałek, na specjalnej konferencji, że rząd ma zamiar rozpocząć pilotażowy program walki z pandemią koronawirusa, dlatego już od 17 maja mają rozpocząć się pilotażowe szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Jeżeli pomysł się sprawdzi to już od początku czerwca tego typu szczepienia stałyby się normą. Regularnie w firmach można by podawać na do 300 tysięcy dawek tygodniowo.

Pilotażowy program szczepień w firmach rusza 17 maja

- 17 maja ruszają pilotażowe szczepienia w zakładach pracy. W tym pierwszym tygodniu przeznaczymy na te szczepienia nieco ponad 100 tys. dawek tygodniowo. Od pierwszego czerwca, będziemy przeznaczali ok. 300 tys. dawek szczepionki tygodniowo na szczepienia w zakładach pracy – powiedział na konferencji prasowej Dworczyk.

Poinformował, że chęć udziału w programie zgłosiło ponad 740 zakładów pracy, który się zarejestrowały. "Wierzę, że będzie ich coraz więcej" – stwierdził szef KPRM. Jak przekonywał, szczepienia w zakładach to wygodna forma, dzięki której pracodawcy mogą zapewnić np. ciągłość procesów w firmach produkcyjnych.

Im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej wrócimy do normalności

- Z punktu widzenia całego społeczeństwa to jest korzystne, bo im szybciej zaszczepimy jak największa część populacji, tym szybciej wrócimy do normalności, zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej – dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Sonda
Czy pracodawcy powinni płacić za czas poświęcony szczepieniu przeciw COVID-19 w czasie godzin pracy?
Express Biedrzyckiej - Waldemar Buda: Lewica wyszła spod buta PO
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze