kino

i

Autor: Pixabay

Konferencja premiera. Znoszenie obostrzeń. Kina i teatry wracają

2021-04-28 10:45

Gospodarka powoli wraca do życia. Po trzeciej fali koronawirusa w 11 województwach otwarto salony fryzjerskie i kosmetyczne. 28 kwietnia rząd przedstawił dalszy plan powrotu do normalności. Które branże zostaną otwarte w pierwszej kolejności? Kiedy znów będzie można oglądać filmy w kinach i sztuki w teatrach? Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili szczegóły dotyczące możliwości otwarcia kin i teatrów.

Sklepy w galeriach handlowych, kluby fitness, siłownie, kina, muzea czy teatry, to obiekty, które niemal całą pandemię spędziły w atmosferze wielkiej niewiadomej. Rząd przedstawił wreszcie plan odmrożenia gospodarki. Czy wreszcie będziemy mogli znów oglądać filmy na wielkim kinowym ekranie? Co z teatrami?

Wprowadzony pod koniec marca lockdown, spowodowany bardzo złą sytuacją epidemiologiczną w kraju (dobowa liczba zachorowań i zgonów na COVID-19 biła kolejne rekordy), wręcz zatrzymał działanie wielu sektorów gospodarki, w tym głównie sektora usługowego. Teraz jednak sytuacja w Polsce wydaje się być pod kontrolą i jak w analogicznym okresie zeszłego roku, Rada Ministrów zdecydowała się na odstąpienie od rygorystycznych obostrzeń i zakazów. Warto przypomnieć, że z powodu lockdownu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochronnych, które zasłaniają usta i nos. Dzieci pozostały w domach, a lekcje szkolne przeprowadzano online, także większość sektora usługowego została zamknięta. Otwarte pozostały jedynie sklepy pierwszej potrzeby, takie jak sklepy spożywcze, drogerie, apteki, księgarnie, salony prasowe, sklepy zoologiczne, czy budowlane i meblowe (Te jednak tylko poniżej 2000 metrów kwadratowych powierzchni).

Znoszenie obostrzeń: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego

Przewodniczący Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a także minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, przedstawili szczegółowy plan odmrożenia polskiej gospodarki. Wszystko dzięki cały czas polepszającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Co w związku z tym z kinami w Polsce? Czy teatry również zostaną otwarte? Szef Resortu Zdrowia zaznaczył, że kina i teatry będą mogły zostać otwarte dla widzów od 29 maja. Jednak jak na razie tylko 50 proc. sali będzie mogło zostać zajęte.

Express Biedrzyckiej - Michał Woś: Ziobro nie chce być prezesem PiS
Sonda
Czy kina i teatry powinny być otwarte?
Najnowsze