Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: SE/Paweł Skraba Mateusz Morawiecki

Konfiskata majątków rosyjskich w Polsce?! Morawiecki chce się tym zająć

2022-03-20 22:37

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym „Wprost” zapowiedział spotkanie z opozycją w sprawie sytuacji na Ukrainie. Jednym z poruszanych tematów ma być konfiskata majątków rosyjskich znajdujących się w Polsce. Według premiera opozycja powinna być włączona do przeprowadzenia tej kwestii w parlamencie.

Premier Morawiecki w obszernym wywiadzie dla „Wprost” poruszył wiele kwestii związanych z wojną na Ukrainie. Zapowiedział spotkanie rządu z opozycja  w tej sprawie. Jednym z tematów, które zostaną poruszone, będzie konfiskata majątków rosyjskich, znajdujących się w Polsce. Według premiera opozycja powinna być włączona w proces przeprowadzania tej kwestii przez Sejm. A majątków takich jest całkiem sporo. Jest trochę nieruchomości oraz aktywa finansowe, czyli akcje spółek, których przejęcie powinniśmy przeprowadzić.

Z jednej strony mamy konstytucyjne ograniczenia takiego działania, związane z prawem własności, a z drugiej – coraz więcej Polaków nie rozumie, dlaczego, skoro Włosi konfiskują jachty rosyjskich oligarchów, my nie możemy takich działań przeprowadzić w naszym kraju. Chcemy to przeprowadzić przez Sejm i uznaliśmy, że opozycja powinna być włączona w ten proces - powiedział Morawiecki dla "Wprost"

Super Biznes Jacek Sasin
Sonda
Czy zrywanie współpracy z Rosjanami to dobry pomysł?
Najnowsze