Mateusz Morawiecki - Kongres 590

i

Autor: BOSTYLFOTO/Super Express

Kongres 590. Mocne otwarcie premiera: "Czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy"

2021-05-06 13:49

6 maja rozpoczął się drugi i ostatni dzień wydarzenia znanego pod nazwą Kongres 590. Na początek swoje wystąpienie zaprezentował premier Matusz Morawiecki, który nakreślił rządowy plan na rozruszanie polskiej gospodarki po pokonaniu pandemii koronawirusa COVID-19. "Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy" - zaznaczył podczas wystąpienia przewodniczący Rady Ministrów.

Kongres 590, wystąpienie premiera

Drugi i ostatni dzień Kongresu 590, podczas którego zaplanowano panele i debaty m.in. o bezpieczeństwie zdrowotnym i ekologii, społeczeństwie, gospodarce, otworzyło wystąpienie szefa rządu. Podkreślał on, że Kongres 590, to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej. "To tu wykuwały się idee rozwoju naszego kraju. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość, o nowych inwestycjach, o przełomowych innowacjach" - zaznaczył szef rządu. Jak dodał, w efektywnej gospodarce każdy sektor ma swoją rolę do wypełnienia. Podkreślał, że rolą rządu jest stwarzanie optymalnych warunków do prowadzenia biznesu i do inwestowania, ale też wspieranie dziedzin, bez których pomyślny rozwój kraju byłby niemożliwy.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że stworzono specjalne mechanizmy

- Stworzyliśmy mechanizmy, które nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie bieżącego roku nastąpi dynamiczne odbicie - przekonywał przewodniczący Rady Ministrów. 

Premier dodał również, że uratowano ponad 5 milionów miejsc pracy i dziś mamy najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki zapewnił także, że druga połowa bieżącego roku powinna przynieść dynamiczne odbicie i będzie to czas, żeby od obrony przejść do intensywnego ataku.

- Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy. Wezwaniem do działania jest właśnie hasło tegorocznego Kongresu - Polska 2030. Dla mnie Polska roku 2030, to Polska po wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy, tego nowego Plan Marshalla, którego tym razem nikt nam nie odbierze - zapewnił premier. 

Sonda
Czy zgadzasz się z tym, co mówił prezydent podczas Kongresu 590?
Super Raport 06.05 (Goście: Artur Dziabor - Konfederacja, Jan Kanthak - Solidarna Polska) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze