Andrzej Duda w Jasionce. Odwiedził uczestników Kongresu 590

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Andrzej Duda w Jasionce. Odwiedził uczestników Kongresu 590

Kongres 590 rusza za kilka dni. Gdzie i kiedy odbędzie się 5 edycja

2021-04-30 14:06

Niedługo po zakończeniu długiego weekendu majowego rozpocznie się 5 edycja Kongresu 590, który w tym roku zostanie zorganizowany pod hasłem „Polska/świat startujemy!”. Kongres 590, ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19, odbędzie się w formie hybrydowej. Na trzech scenach przeprowadzonych zostanie kilkadziesiąt paneli i debat, w których udział wezmą liderzy, eksperci i specjaliści z różnych dziedzin. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. politolog i futurolog dr George Friedman, ekspert do spraw geopolityki i geostrategii dr Jacek Bartosiak oraz politolog dr Parag Khanna. Całość będzie można zobaczyć online podczas transmisji na żywo.

Data i miejsce Kongresu 590

Zarówno 5, jak i 6 maja bieżącego roku, na trzech scenach, odbędzie się ponad 50 paneli eksperckich i debat, zebranych w pięć obszarów tematycznych. Są to: bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja gospodarcza, a także infrastruktura. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli administracji publicznej, spółek skarbu państwa, agencji rządowych, prywatnych przedsiębiorców, międzynarodowego biznesu, ekspertów branżowych oraz naukowców. Całą imprezę otworzy Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Relację na żywo z kongresu będzie można śledzić za pomocą strony: www.kongres590.pl.

Kongres 590: Jednym z gości specjalnych będzie George Friedman

Jednym z głównych gości, który będzie wypowiadał się w obszarze gospodarki, będzie, uznany na całym świecie politolog i futurolog, twórca dziedziny prognozowania geopolitycznego oraz autor wielu bestsellerów (Następne 100 lat, Następna dekada), Dr George Friedman. W tym panelu poruszane będą m.in. kwestie wpływu napięcia geopolitycznego na plany rozwojowe krajów obszaru Europy Środkowej, w szczególności Polski w kontekście kolejnych dekad.

Innymi kluczowymi gośćmi tego obszaru tematycznego będą m.in. znany polski ekspert ds. geopolityki i strategii, prawnik i publicysta Dr Jacek Bartosiak, Jacek Sasin Wiceprezes Rady Ministrów, MAP, Wojciech Dąbrowski prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna, Beata Kozłowska-Chyła prezes zarządu PZU, Jarosław Wróbel wiceprezes zarządu grupy LOTOS oraz dr Andrzej Niewiński prezes zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Czy będziemy żyli w azjatyckim wieku?

To główne pytanie, nad którym debatować będą uczestnicy panelu związanego z eksportem i ekspansją gospodarczą. Jednym z głównych specjalsitów wypowiadających się na ten temat będą: dr Parag Khanna, indyjsko-amerykański politolog, założyciel FutureMap, autor m.in. "Przyszłość należy do Azji", a także Radosław Pyffel - dziennikarz, publicysta i socjolog.

Gośćmi pozostałych paneli tematycznych będą m.in. Michał Kurtyka Minister Klimatu i Środowiska, Wojciech Hann prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A., czy Marek Wadowski wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia S.A.

5 edycja Kongresu 590

5. edycja Kongresu 590 organizowana jest w formule hybrydowej przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa sanitarnego, z wykorzystaniem sprawdzonych procedur medycznych i stosowaniu się do obowiązujących obostrzeń. Więcej informacji na stronie www.kongres590.pl.

Sonda
Czy weźmiesz udział w Kongresie 590?
Raport z Anteny 29.04
Najnowsze