Wydarzenie zostanie podzielone na kilka bloków tematycznych, w ramach których zaproszeni goście będą uczestniczyć w specjalistycznych panelach z zakresu branżowej panoramy polskiej gospodarki: systemu podatkowego, przedsiębiorczości i innowacji, infrastruktury, otoczenie gospodarczego Polski, sektora MŚP oraz start-upów. Na Kongresie 590 nie zabraknie też ekipy Superbiz.pl. Naszą redakcję reprezentować będzie redaktor naczelny "Super Biznes" Hubert Biskupski i dziennikarki: Anna Bartosiewcz i Nikola Bochyńska.
Sprawdź także: [KONGRES 590] 0+0=1. To recepta na biznes wokalisty Iron Maiden
W ramach sesji specjalnych eksperci zastanowią się nad najważniejszymi zagadnieniami dla rozwoju kraju oraz społeczeństwa, w tym obejmującymi nowy modelu demokratycznego kapitalizmu, nowoczesnej współpracy na linii biznes - uniwersytet czy budowy społeczeństwa obywatelskiego na bazie współpracy firm z organizacjami trzeciego sektora. Podczas debat zostaną również poruszone takie tematy, jak: czwarta rewolucja przemysłowa i cyfrowa, reindustrializacja polskiej gospodarki, elektromobilność oraz sytuacja gospodarcza w obliczu Brexitu. Nie zabraknie również zagranicznych gości, którzy pojawią się m.in. w debacie „Czas Rekonstrukcji. Jak przebudować demokratyczny kapitalizm by służył wielu, a nie nielicznym", w której poruszą kwestie problemów ekonomicznych, z którymi dzisiaj muszą zmierzyć się państwa.
– Cieszymy się, że w listopadzie ponownie będziemy mieli okazję spotkać się wśród znamienitych gości oraz licznych przedstawicieli krajowego biznesu i zaprosić do dyskusji na temat dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki. Obecnie przyszło nam żyć w erze dużych turbulencji społecznych, gospodarczych oraz geopolitycznych. Wypracowanie trafnych konkluzji na temat przyszłości polskiej gospodarki jest, więc kluczowe, aby Polska wyszła obronną ręką z tej trudnej i skomplikowanej sytuacji w jej bliskim otoczeniu międzynarodowym – zauważył Łukasz Oprawski, Prezes Zarządu Fundacji im. Sławomira Skrzypka, głównego organizatora Kongresu 590.
Kongres 590 będzie przede wszystkim okazją do nawiązania relacji biznesowych, a dla start-upów – do zaprezentowania się szerszemu gronu publiczności. O swoich pomysłach początkujący biznesmeni będą mogli rozmawiać w specjalnie przygotowanej dla nich „Strefie Start-upów", organizowanej przez Fundację Startup Poland. Projekt zakłada serię spotkań pomiędzy start-upami oraz przedstawicielami korporacji, aby inicjować współpracę między nimi i w ten sposób wspierać rozwój nowych technologii oraz wpływać na wzrost innowacyjności w Polsce.
Zobacz koniecznie: Pomysłodawca skoku stulecia zatrzymany!
Kongres 590 to szansa nie tylko dla początkujących przedsiębiorców i małych firm, ale również dla dużych spółek giełdowych z udziałem skarbu państwa, które na co dzień kształtują polską gospodarkę. Po wzajemnej debacie i dyskusji środowisk nad absurdami legislacyjnymi i systemowymi mogą oni czerpać inspracje do zmian. Skuteczna forma dialogu w przyszłości ma przynieść konkretne rozwiązania z których skorzystają nie tylko ludzie biznesu, ale przede wszystkim obywatele.
Wydarzenie jest organizowane pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Na zakończenie tegorocznej edycji odbędzie się uroczysta Gala, w trakcie której wręczone zostaną Nagrody Gospodarcze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienia zostaną przyznane przedsiębiorcom, którzy wnoszą znaczący wkład w rozwój rodzimej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na świecie oraz stanowią wzór dla innych. Kapituła pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Opolskiego nominowała podmioty działające w różnych dziedzinach. Prezydent uhonoruje najlepszych spośród 152 zgłoszonych i w efekcie 18 nominowanych. Kongres odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym województwa podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.