Do udziału w kongresie zaproszeni są nie tylko słuchacze polskich i kilkunastu zagranicznych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ale również przedstawiciele władz centralnych, organów samorządu terytorialnego, organizacji społecznych, pracownicy naukowi, zainteresowani tematyką ludzi starszych oraz wszyscy sympatycy UTW, w tym młodzi wolontariusze pracujący na ich rzecz. - W 37-letniej historii Uniwersytetów Trzeciego Wieku po raz pierwszy odbędzie się tak ogromna impreza - podkreśla Krystyna Lewkowicz, koordynator Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku, prezes UTW SGH w Warszawie.
Wsparcie dla wszystkich uniwersytetów
Jakie są cele Kongresu? - Z jednej strony opracowanie strategii dla uniwersytetów, z drugiej przedstawienie naszych postulatów władzom centralnym. Chodzi nam głównie o to, aby uzyskać wsparcie finansowe kształcenia ustawicznego dla seniorów oraz centralną koordynację tej formy edukacji przez organ centralny - np. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - wymienia pani prezes.
To nie koniec. Ważnym celem kongresu jest również dyskusja nad głównymi zadaniami Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz wspólne stworzenia lokalnych programów obchodów ukierunkowanych na ich realizację. Nad katalogiem postulatów pracować będzie całe uniwersyteckie środowisko.
Tu nas znajdziesz
Nie przegap tej daty. Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbędzie się już 19 marca w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Wydarzenie rozpocznie się punktualnie
o godzinie 12. Gdzie znajdziesz więcej szczegółowych informacji? Wszystkie wiadomości oraz ważne komunikaty dotyczące spraw organizacyjnych, a także terminy imprez centralnych, regionalnych i lokalnych organizowanych z okazji Roku UTW publikowane są na portalu
http://rokutw.socjum.pl.
Swoją obecność na Kongresie potwierdziło już 2 tysiące osób z całej Polski! Ty też chcesz wziąć w nim udział? Akredytuj się
i czekaj na odpowiedź. Możesz to zrobić, wysyłając e-maila na adres: [email protected].