guma

i

Autor: Shutterstock guma

Kultowe gumy

Koniec kultowych gum do żucia w paskach. Znikną z rynku

2023-03-13 15:09

Jak informuje portalspozywczy.pl. z rynku niemieckiego znikają gumy do żucia Wrigley's, Extra i Orbit w paskach i minipaskach. Firma Mars tłumaczy, że przyczyną podjęcia takiej decyzji był spadający popyt na te produkty.

Jak podaje portalspozywczy.pl gumy w paskach Wrigley's, Extra i Orbit znikają z rynku, ale wersje w drażetkach i pastylkach pozostaną nadal w sprzedaży. Wrigley's to jedna z najstarszych marek gum do żucia na świecie. William Wrigley Jr. miał być jednym z pierwszych, którzy dodali do gumy wyciąg z mięty pieprzowej. "Marka Wrigley's Spearmint weszła na rynek w 1893 roku, a jej smak stał się tak popularny, że w 1914 roku pojawiła się jego „bardziej miętowa” wersja – Doublemint" - pisze portalspozywczy.pl.

Firma otworzyła pierwszą fabrykę już w 1925 roku we Frankfurcie. Mars Incorporated przejął Wrigley's za 23 mld dolarów już w 21 wieku. O decyzji wycofania gum w paskach Mars mówił między innymi agencji prasowej DPA. Potwierdził wtedy, że za tą decyzją stoi malejący popyt na te produkty.

Sonda
Czy lubisz jeść słodycze?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze