500 plus

i

Autor: Shutterstock Wypłaty 500 plus w czerwcu 2021 roku

Koniec wypłat 500 plus! Kto nie złoży wniosku nie dostanie pieniędzy na dzieci w tym miesiącu

2021-06-27 9:06

Wypłaty 500 plus w czerwcu 2021 roku. Tylko złożenie wniosku o 500 plus do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Co z osobami, które nie zdążą złożyć wniosku o 500 plus na dzieci do końca miesiąca? Mamy złą wiadomość.

Brak wniosku o 500 plus to brak pieniędzy

W tym roku rodzice chcący skorzystać ze wsparcia z programu "Rodzina 500 plus" muszą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Prawo do tego świadczenia ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. - Wnioski przyjmujemy już od 1 lutego, zdecydowana większość rodziców już złożyła wniosek. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, nie powinni zwlekać. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku – wyjaśnia szefowa MRiPS.

SPRAWDŹ: Głodowe emerytury w Polsce! Bardzo zła wiadomość dla emerytów

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Gdzie i jak złożyć wniosek o 500 plus?

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Wnioski przyjmowane są również drogą tradycyjną – podczas wizyty w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 sierpnia tego roku.

Sonda
Czy pobierasz 500 plus?

Resort przypomina, że od czasu zniesienia kryterium dochodowego rodzice nie muszą już dokumentować swojej sytuacji dochodowej, a ustalając prawo do świadczenia wychowawczego, organ realizujący to świadczenie opiera się przede wszystkim na informacjach zawartych we wniosku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany