Koronawirus: Aviva oferuje dodatkowe ubezpieczenie od Covid-19 bez zwiększenia składki

2020-09-16 12:21 Danuta Rawicka
Maseczka
Autor: Ben Kerckx / CC0 / pixabay.com

Aviva dołączyła do firm oferujących rozszerzenie zakresu ochrony o ubezpieczenie od koronawirusa. W nowych grupowych ubezpieczeniach na życie "Opiekun" pojawi się świadczenie wypłacane w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19. Gdyby osoba ubezpieczona zmarła na tę chorobę, wypłata z tytułu śmierci zostanie podwojona. Dodatkowa ochrona nie powoduje wzrostu składki.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu grup zawodowych, a także pracodawców chcących zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swoich pracowników na czas epidemii – wyjaśnia Hubert Szczepanik, dyrektor działu ubezpieczeń korporacyjnych w Avivie.

Jakie warunki ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia z tytułu śmierci z powodu Covid-19 może wynieść maksymalnie 100 tys. zł , czyli jest w tej samej wysokości co podstawowa suma ubezpieczenia na życie. Oznacza to, że jeśli osoba ubezpieczona umrze wskutek zachorowania na Covid-19, Aviva wypłaci nawet 200 tys. zł uposażonym (zwykle osobom najbliższym). Zakres ochrony można elastycznie dopasować do oczekiwań i możliwości. Najczęściej obejmuje ona ubezpieczenie na życie, poważne zachorowania, świadczenia szpitalne oraz inne umowy dodatkowe chroniące pracowników i ich rodziny. Składka może być finansowana przez pracownika, pracodawcę bądź współfinansowana.

Dla kogo ubezpieczenie

Z dodatkowej ochrony mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na zawarcie grupowego ubezpieczenia "Opiekun" na podstawie składki indywidualne wyliczonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe na okres od 15 września do 31 grudnia 2020 r. Ubezpieczenie "Opiekun" przeznaczone jest dla pracodawców, którzy chcą ubezpieczyć od 7 pracowników. Dodatkowa ochrona z powodu Covid-19 obowiązuje do pierwszej rocznicy ubezpieczenia i może objąć tylko uczestnika zatrudnionego przez pracodawcę.

Polisa dla nauczycieli

Aviva przygotowała też specjalną ofertę ubezpieczenia Opiekun dla nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli. Do wyboru są 3 warianty ochrony, różniące się sumami ubezpieczenia oraz składką (60, 70 lub 80 zł miesięcznie). W cenie jest również świadczenie dodatkowe w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19.

– Propozycja przeznaczona jest zarówno dla nauczycieli, jak i pozostałych pracowników szkół i przedszkoli. Uważamy, że objęcie nauczycieli ubezpieczeniem jest szczególnie potrzebne po powrocie do nauki stacjonarnej. Zamierzamy więc zainteresować tą propozycją pracowników oświaty, jak również dyrektorów placówek i prowadzące je samorządy – mówi Hubert Szczepanik z Avivy.

Najnowsze