Koronawirus. Obostrzenia utrzymane w całej Polsce, ale jest wyjątek!

2021-02-24 15:59 bl
Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Podczas konferencji prasowej minister Adam Niedzielski ogłosił utrzymanie istniejących obostrzeń, ale nie dotyczy to Warmii i Mazur. Ten region będzie zamkniety. Dodatkową zmianą jest kwarantanna po przekroczeniu granicy z południowymi sąsiadami.

Trzecia fala epidemii COVID-19 stała się faktem i się rozpędza - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Na konferencji prasowej poinformował o decyzji ws. obostrzeń. - Musieliśmy zrobić mały kroczek wstecz, o przysłowiowe 1/16 kroku. Dlaczego o taką liczbę? Chcemy, aby wszystkie obowiązujące restrykcje zostały utrzymane, a nowe dotyczyły województwa warmińsko-mazurskiego - mówił Adam Niedzielski.W tym województwie obserwujemy największy wzrost zakażeń koronawirusem.

Polska pozostaje w dotychczasowym reżimie epidemicznym. Wszystkie obostrzenia zostały utrzymane. Ale nie dotyczy to województwa warmińsko -mazurskiego. Praktycznie zostaje ono zamknięte. Ministerstwo Zdrowia zadecydowało, że na Warmii i Mazurach będzie obowiązywać nauka zdalna uczniów klas I-III. Będą zamknięte hotele, galerie handlowe, nieczynne kina, teatry, muzea i galerie, a także baseny i korty tenisowe. Restrykcje wprowadza się na dwa tygodnie. Jednak jeśli statystyki będą się poprawiać możliwe będzie np. wcześniejsze otwarcie szkół.

ZOBACZ TEŻ: NOWE OBOSTRZENIA! Koniec z przyłbicami i chustami. Tylko MASECZKI!

Nowe obostrzenia dotkną także południowe regiony Polski - od 27 lutego będzie obowiązywała kwarantanna po przyjeździe z Czech oraz Słowacji (będzie szereg wyłączeń od tego obowiązku).

Policja w Zakopanem kontroluje przestrzeganie obostrzeń
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze