NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

i

Autor: pexels.com NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

Koronawirus. Rząd dokręca śrubę przedsiębiorcom. Nowe rozporządzenie ws. siłowni i basenów

2021-04-02 15:16

Koronawirus i lockdown już trochę nas przyzwyczaił, że przepisy i nowe restrykcje pojawiają się nagle i niekoniecznie są głośno obwieszczane. W ten sposób rząd opublikował nowe rozporządzenie, w którym zamknął zaostrzył przepisy umożliwiające na legalne korzystanie z basenów, siłowni i klubów fitness. Co się zmieniło? Rządzący zabronili uczestnictwa w tych miejscach członkom pozaolimpijskich związków sportowych.

Nowe przepisy dot. siłowni i basenówOd piątku tylko kadry narodowe w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą mogły korzystać z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness - ogłosiło w czwartek Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. - Wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. 2 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów (...), które doprecyzowuje regulacje w zakresie korzystania z wymienionych obiektów - napisano w ministerialnym komunikacie.

Uniknij kwarantanny po przylocie do Polski! Nowy punkt testów w kierunku COVID-19 na Lotnisku Chopina!

Lockdown w Warszawie. Jak wygląda naprawdę?

Ograniczenie dostępu do tych obiektów, wprowadzone już w marcu m.in. dla sportowców-amatorów, to efekt dużej liczby zakażeń COVID-19. Wchodząca w życie w piątek zmiana ma na celu ułatwienie zadania sportowcom, którzy przygotowują się do udziału w igrzyskach - w miejscach, w których trenują, nie będą mogły pojawiać się już żadne osoby, niebędące członkami narodowych kadr. Obecnie nie mogą odbywać się żadne rozgrywki poza zawodowymi, ale i w nich musi obowiązywać ścisły rygor sanitarny, a na trybuny nie mają wstępu kibice. Amatorzy mogą trenować jedynie poza obiektami sportowymi.

"Niezwłocznie po odnotowaniu poprawy sytuacji epidemicznej, MKDNiS podejmie wszelkie starania, aby przywrócić jak najszerszą dostępność tych obiektów" - dodano w komunikacie.

Najnowsze