Koronawirus w Polsce. Branża pożyczkowa solidarna z klientami

2020-03-26 0:00 Artykuł Sponsorowany
Branża pożyczkowa solidarna z klientami
Autor: Materiały Promocyjne

Firmy pożyczkowe wyciągnęły pomocną dłoń do osób bezpośrednio dotkniętych skutkami epidemii. Umożliwiają złożenie wniosku o odroczenie spłaty pożyczki, do czasu zakończenia kryzysu wywołanego przez wirus SARS-CoV-2.

Pracownicy gastronomii, handlu i innych branż, które zawiesiły lub ograniczyły działalność mogą mieć problem z regulowaniem zobowiązań. Czy mają szanse na wakacje kredytowe?

Odroczenie spłaty pożyczki jest możliwe dzięki inicjatywie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. To odpowiedź na obawy klientów, którzy w wyniku utraty dochodów, pobytu w szpitalu albo kwarantanny nie mogą terminowo regulować zobowiązań.

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych to organizacja zrzeszająca 95% internetowego rynku pożyczkowego. Jej członkami są wyłącznie odpowiedzialne społecznie firmy, które mimo że same przechodzą duże trudności, wyciągają rękę do klientów w potrzebie.

- Mamy przekonanie, że zawsze trzeba postępować fair i wykazać solidarność z klientami, dlatego uruchamiamy pakiet pomocowy – mówi Jarosław Ryba, prezes Związku. Bezpłatny uproszczony wniosek można składać elektronicznie bezpośrednio do instytucji, która pożyczki udzieliła. Program zostanie utrzymany do końca stanu epidemicznego w Polsce.

Twoje dane wyciekły? Zastrzeż je bezpłatnie w Systemie Bezpieczny PESEL
Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze