5 powodów, dlaczego powinniśmy nosić maseczki po szczepieniu przeciw COVID-19

i

Autor: Getty Images

Koronawirus w Polsce: promocje na maseczki jednorazowe w Rossmann

2021-02-22 9:23

Najnowsza gazetka promocyjna Rossman przedstawia promocje, które czekają na klientów drogerii w tym tygodniu. Obok kosmetyków i środków do pielęgnacji, w ofercie znalazły się tanie maseczki jednorazowe.

W nowej gazetce Rossman znajdziemy dwa rodzaje maseczek jednorazowych. Większe opakowanie pochodzi od firmy Matopat, to maseczka ochronna włókninowa 3-warstwowa. W pudełku znajdziemy 30 maseczek. Koszt opakowania to 16,99 zł, a więc każda pojedyncza maseczka kosztuje zaledwie 0,57 zł.

Produkt może być używany w okresie podwyższonego zagrożenia epidemicznego i epidemii, w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Skuteczność filtracji bakteryjnej (BFE) > 70% (badania zgodnie z EN 14686:2019).

Koronawirus w Polsce. Polacy spędzili pandemię... remontując mieszkania 

- Maska posiada dwa elastyczne paski z napisem „open”, służące do zamocowania na uszach. Skieruj maskę do twarzy stroną wyposażoną w elastyczne paski tak, żeby kształtka modelująca znalazła się u góry. Rozwiń oba boczne paski z napisem „open”, pociągając do góry zgodnie z nadrukowanym kierunkiem. Nałóż maskę na twarz przytrzymując ją i zakładając paski na uszach. Dopasuj kształtkę modelującą do konturu nosa. Dopasuj maskę do twarzy tak, by ściśle zakrywała nos i usta - informuje Rossman.

Rossman posiada również mniejsze opakowanie firmy Sambro za 4,99 zł. W pudełku znajdziemy 5 maseczek, zatem każda kosztuje złotówkę.

- Maseczka typu I nie jest przeznaczona dla pracowników służby zdrowia do użytku na sali operacyjnej ani w innych pomieszczeniach medycznych o podobnych wymaganiach. Zaprzestać używania w przypadku wystąpienia podrażnienia skóry. Zaprzestać użytkowania, jeżeli maseczka wywołuje nudności. Nie prać - czytamy w opisie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze