We Wrocławiu powstanie myjnia pociągów PKP Intercity. Sprawdź szczegóły

i

Autor: Materiały prasowe we-wroclawiu-powstanie-myjnia-pociagow-pkp-intercity-sprawdz-szczegoly

Koronawirus w Polsce: Wchodzą limity miejsc w pociągach. Co z kupionymi biletami?

2020-10-18 11:52

Od soboty 17 października w pociągach PKP Intercity jednocześnie zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc - przypomina przewoźnik. Można zająć dowolne miejsce w klasie, na którą ma się bilet.

Ograniczenie liczby pasażerów do połowy miejsc to efekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. obowiązujących od soboty w związku z epidemią koronawirusa ograniczeń. W przypadku pociągów PKP Intercity, pasażerowie mogą zajmować nie więcej niż co drugie miejsce siedzące, zachowując odstęp. Jednocześnie pasażerowie mogą zajmować dowolne miejsca w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na miejsce wskazane na zakupionym bilecie - podkreślił przewoźnik.

 PKP Intercity zapewnia jednocześnie, że będzie dodawał w miarę możliwości do pociągów wagony oraz dostosuje składy do bieżącego obłożenia w pociągach, nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w pociągu z Wrocławia. Sanepid poszukuje pasażerów!

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala

Przewoźnik przypomniał, że we wszystkich jego pociągach nadal obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc.

 Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży do 16 października br. włącznie, na przejazd 17 października i później, mogą zwrócić bilet i otrzymać pełną należność, bez potrącenia odstępnego. Pasażerów, którzy kupią bilet 17 października i później, będą obowiązywać standardowe zasady zwrotów, z potrąceniem odstępnego - poinformowało też PKP Intercity.

Źródło: PAP

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze