trawy

i

Autor: Mariusz Bykowski W sprzyjających warunkach trawy takie jak miskanty lub trawa pampasowa tworzą okazałe kępy dorastające nawet do 2,5 m wysokości

Koszenie trawy. Tyle płacą za dodatkową pracę

2021-06-06 13:30

Słońce wyszło, zbliża się lato a to oznacza, że... przestrzeń wypełniły odgłosy kosiarek. Koszą właściciele domów, działkowicze i ogrodnicy. Okazuje się, że w boomie na koszenie trawy wiele osób znalazło sposób na dodatkowy zarobek. Serwisy ogłoszeniowe pękają od ofert osób, które podejmują się koszenia trawy. Ile można zarobić na koszeniu trawy?

Koszenie trawy to uciążliwy, ale konieczny obowiązek. Jeśli nie chcecie, aby wasz trawnik zmienił się w dzikie chaszcze, nie macie wyboru. Trzeba uruchomić kosiarkę, lub tradycyjnie sięgnąć po kosę i pokornie zająć się skracaniem zielonych źdźbeł. Oczywiście w dobie ogromnego zapotrzebowania na dodatkowe pieniądze, bez problemu znajdziecie osoby, które z radością zrobią to za was. Tuż przed latem 2021 r. serwisy ogłoszeniowe wypełniły setki ogłoszeń osób, które chcą dorobić na koszeniu trawy.

- Witam, oferuję usługi koszenia trawy, przycinanie żywopłotów, wycinkę niewielkich drzew, oraz drobne prace remontowo-naprawcze. Wystawiam fakturę VAT. Usługi świadczę na terenie Koszalina i w jego obrębie do 50 km - reklamuje się w jednym z serwisów pan Rafał.

Potencjalnych klientów zachęca zdjęciami profesjonalnego sprzętu. Obok tradycyjnej spalinowej kosiarki widzimy traktorek, kosę spalinową i mnóstwo narzędzi, których typowy Kowalski nie jest w stanie nazwać. Podobne widoki towarzyszą większości ogłoszeń, więc jeśli nie zainwestowałeś w wyposażenie, raczej możesz zapomnieć o karierze przycinacza trawników.

- Posiadamy profesjonalny kompaktowy sprzęt, który zapewnia szybkość wykonywanych zleceń oraz pozwala wykonać usługi nawet tam, gdzie sprzęt rolniczy ze względu na ciężar i gabaryty nie chce, bądź nie może wjechać. Zlecenia wykonujemy za pomocą kosiarki bijakowej - po przejeździe której, nie ma potrzeby zbierania pokosu, gdyż wszystko jest dokładnie i równomiernie rozdrobnione, a teren w bardzo szybki sposób zyskuje na wyglądzie. Oferujemy również stałą pielęgnację trawników traktorkiem z koszem oraz kosiarką na kółkach. Zapraszamy też do skorzystania z naszych usług glebogryzarką separacyjną, dzięki której możemy w krótkim czasie przygotować glebę pod wysiew trawy lub kompleksowego założenia trawnika z siewu bądź z rolki - zachęca Kosiarz z Mielna.

Jaką kupić kosiarkę, aby koszenie trawnika było łatwe?

Ile kosztuje usługa internetowego kosiarza? Tutaj oficjalnego cennika nie ma. "Ceny indywidualne uzgadniane na miejscu" - to praktycznie mantra ogłoszeń o koszeniu trawy. Jak tłumaczą kosiarze, to dlatego, że wszystko zależy od rozmiarów działki oraz od tego, czy klientem jest osoba prywatna, firma czy samorząd, który często wymieniany jest w ogłoszeniach.

W praktyce, kilka telefonów wystarczy, żeby zorientować się w kosztach. Cena za godzinę to często 100 zł netto. Cena za dojazd ustalana jest zazwyczaj indywidualnie. Inni kosiarze wyceniają obszar zlecenia. W Warszawie to ok. 1300 zł za hektar. Mniejszy płaski trawnik to ok. złotówki za metr kwadratowy, razem z wywozem skoszonej trawy.

Sonda
Czy sam kosisz swój trawnik?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze