Krzysztof Falkowski

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek/Reporter Krzysztof Falkowski

Spółki Skarbu Państwa

Krzysztof Falkowski objął stanowisko szefa Poczty Polskiej. Kim jest?

2022-09-20 10:18

Po tym jak dotychczasowy prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, odszedł w sierpniu do innego państwowego koncernu KGHM, gdzie objął funkcję wiceprezesa ds. rozwoju, Falkowski sprawował funkcję pełniącego obowiązki prezesa Poczty Polskiej, teraz wiadomo już, że przejmie fotel po Zdzikocie. Do tej pory pełnił w spółce funkcję wiceprezesa do spraw infrastruktury. Kim jest Krzysztof Falkowski?

Kariera Krzysztofa Falkowskiego

Jak podaje poczta, Krzysztof Falkowski to prawnik i politolog, ekspert i wieloletni praktyk w zakresie zamówień publicznych. W latach 2018-2020 był prezesem Agencji Mienia Wojskowego, a wcześniej dyrektorem Departamentu Zezwoleń i Koncesji w MSWiA. W latach 2008-2016 kierował natomiast Wydziałem Zamówień Publicznych w Zakładzie Remontów i Konserwacji Dróg w Warszawie.

Forum w Karpaczu 2022: Piotr Uściński

Wcześniej samorządowiec

Wcześniej pracował też w Urzędzie m.st. Warszawa dla Pragi Północ i w znanej z produkcji ciągników firmie Ursus. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. L. Koźmińskiego w Warszawie, w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i MBA w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów w Warszawie. Trzykrotnie zasiadał w Radzie Miejskiej w Brwinowie.

Sonda
Czy Poczta Polska powinna zostać sprywatyzowana?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze