Krzysztof Krawczyk – tak pracował i tyle zarabiał w USA. Aż trudno w to uwierzyć!

2021-03-05 13:50 -ag
Krzysztof Krawczyk
Autor: Akpa Krzysztof Krawczyk 2019

Krzysztof Krawczyk, gwiazdor polskiej sceny, ma na swoim koncie emigrację. W latach 80-tych wyjechał do USA, by zrobić oszałamiającą międzynarodową karierę. Niestety, wszystko nie poszło zgodnie z planem. Polski gwiazdor podczas swojego pobytu w USA nie zawsze mógł zarobić na życie tak jak marzył. Krzysztof Krawczyk imał się różnych zajęć. Niektóre podejmowane przez niego zajęcia, potrafią mocno zaskoczyć. Jakie zajęcia i zawody wykonywał Krzysztof Krawczyk w USA? Warto podkreślić, że Krawczyk na podbój Ameryki ruszał kilkukrotnie. Okazało się jednak, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Krzysztof Krawczyk w 1963 wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim założył Trubadurów. Tak zaczęła się wilka przygoda z muzyką. Zespół szybko podbił serca słuchaczy. Krzysztof Krawczyk w 1973 rozpoczął karierę solową. Za Krawczykiem fanki szalały. Kariera się rozwijała. Ale do czasu. W latach 80-tych Krawczyk postanowił wyjechać do USA.  W USA przebywał do 1985, głównie koncertował w klubach w Chicago, Las Vegas i Indianapolis. Ale nie zawsze pieniądze z muzyki wystarczały na życie i nie zawsze można było swobodnie koncertować. Krzysztof Krawczyk w USA musiał podejmować rozmaite prace. Sam w wielokrotnie wspominał, że układał dachówki z góralami za 350 dolarów tygodniowo, był barmanem, jeździł limuzyną u pewnej milionerki. Pracował też jako majster przy projektowaniu balkonów i wyjść ewakuacyjnych. Ale najgorsza okazała się praca na dachu. To wtedy doszło do wypadku, który zaważył na pobycie piosenkarza w USA. Krawczyk pracował z pistoletem do wstrzeliwania gwoździ. Wystarczył moment nieuwagi, by trafił we własną rękę. Krwawiąc i klnąc, zadał sobie pytanie, co właściwie tu robi? Odpowiedź była prosta. Krawczyk wrócił do Polski. Ale na Amerykę się nie obraził i do USA wyemigrował jeszcze w latach 90-tych. 

ZOBACZ: Ile zarabiałby Zenek Martyniuk, gdyby pracował w swoim wyuczonym zawodzie?

Czekoladowe cuda na Dzień Kobiet
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze