Fałszerstwo

Kserowali banknoty i płacili nimi za zakupy. Rodzina z Chorzowa otworzyła własną fabrykę pieniędzy

2022-11-25 12:01

Policjanci z Chorzowa odkryli rodzinną "drukarnię" fałszywych pieniędzy. Drukarnia to jednak słowo nieco na wyrost – oszuści bowiem wielokrotnie kopiowali te same banknoty, a potem szli z nimi do okolicznych sklepów informuje Business Insider.

Bezczelni oszuści

Portal powołuje się na informacje śląskiej policji, której funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 49-letnią kobietę, jej 18-letniego syna oraz 43-letniego konkubenta. Cała trójka zorganizowała amatorski "zakład poligraficzny". Po prostu kopiowali wielokrotnie 50-złotowe banknoty i płacili nimi za zakupy – na dodatek w okolicznych sklepach.

-Jak podaje policja, "wzorem" do oszustw były trzy oryginalne banknoty, których wygląd wielokrotnie powielano. "Mózgiem" operacji miał być 43-letni mężczyzna, któremu teraz grozi 25 lat więzienia. Wszystkie zatrzymane osoby trafiły już do policyjnego aresztu - czytamy na portalu. 

Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Sonda
Czy dostałeś kiedyś fałszywy banknot?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze