Księgowy to praca niepozbawiona emocji. Adam Ruciński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-02 10:13 Materiał Partnerski
Księgowy to praca niepozbawiona emocji. Adam Ruciński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju
Autor: Shutterstock

Praca księgowego potrafi być naprawdę emocjonująca – twierdzi doradca inwestycyjny Adam Ruciński, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ekspert i gość Akademii Zarządzania i Rozwoju, platformy edukacyjnej dostępnej na www.azir.edu.pl, wspierającej młodych ludzi w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru studiów oraz ścieżki kariery.

 Adam Ruciński, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ekspert i gość Akademii Zarządzania i Rozwoju
Adam Ruciński, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ekspert i gość Akademii Zarządzania i Rozwoju

– Chyba nie słyszałem, żeby ktoś marzył o zawodzie księgowego – przyznaje Adam Ruciński, a mimo to przekonuje, że praca ta to znacznie więcej niż tylko wypełnianie tabelek czy rozliczanie delegacji. Jest to jeden z zawodów, w których wiele zależy od inicjatywy, zainteresowań i predyspozycji samego pracownika. Przy odpowiednim zaangażowaniu i chęci rozwoju, można robić rzeczy naprawdę interesujące i istotne dla firmy.

Potwierdzenie słów Adama Rucińskiego można znaleźć w jego bogatej karierze, w czasie której piastował wiele prestiżowych stanowisk, w tym m.in. prezesa zarządu BTFG Advisory, przewodniczącego Komitetu Audytu w Radzie Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, prezesa zarządu Związku Maklerów i Doradców, przewodniczącego Komitetu Inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A.

Jak przekonuje, wiele osób znajduje w pracy księgowego spełnienie i satysfakcję oraz spokój i stabilizację – niezwykle cenione przez niektórych z nas. W materiale wideo przytacza też wiele konkretnych przykładów pasjonujących, wymagających, a przy tym autentycznie ciekawych zadań i obowiązków księgowych, które znacznie przekraczają stereotypowe wyobrażenie o wypełnianiu tabelek czy podliczaniu kolumn z przychodami i kosztami.

Jakie cechy są niezbędne do sukcesu w księgowości i czy księgowy może pełnić jedną z kluczowych ról w swojej firmie? Jakie elementy tego zawodu są najbardziej interesujące i potencjalnie atrakcyjne dla młodych ludzi? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z wypowiedzi Adama Rucińskiego dla AZiR. 

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem www.azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów.

Misją platformy jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Jak podkreślają twórcy projektu, trafny wybór studiów zapewni młodym ludziom możliwość realizacji swoich ambicji w życiu zawodowym oraz satysfakcję z wykonywanej pracy.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju
Autor: Materiały Prasowe