Łosoś

i

Autor: Getty Images

Ostrzeżenie GIS

Kupiłeś tego łososia? Nie jedz go! GIS ostrzega

2022-10-11 18:16

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii łososia wędzonego na zimno. Jak wyjaśnia GIS, wykryto w niej ponadnormatywną liczbę bakterii Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej tą bakterią może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

GIS wycofuje wędzonego łososia ze sprzedaży

GIS poinformował o wycofaniu z rynku partii wędzonego łososia. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono w niej ponadnormatywną liczbę bakterii Listeria monocytogenes w określonej poniżej partii produktu Łosoś Atlantycki wędzony na zimno.

Szczegóły dotyczące produktu

Produkt – Classic’ ŁOSOŚ ALTANTYCKI wędzony na zimno 250g

Numer partii: L39321

Data minimalnej trwałości: 22.10.2022

Wyprodukowano dla Carrefour Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 72, 03-734 Warszawa przez Suempol Sp. z o.o., ul. Białostocka 69A, 17-100 Bielsk Podlaski

Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Carrefour Polska wstrzymała sprzedaż kwestionowanego produktu we wszystkich sklepach i magazynach oraz podjęła decyzję o umieszczeniu na terenie sklepów informacji o wycofywaniu produktu. Producent Suempol Sp. z o.o. ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktu z rynku. Organy urzędowej kontroli nadzorują proces wycofania z rynku kwestionowanego produktu oraz weryfikują działania podejmowane przez zakład produkcyjny. W ramach nadzoru zostanie zwiększona częstotliwość pobierania prób urzędowych w kierunku Listeria monocytogenes.

Ważne! Nie należy spożywać partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Sonda
Czy śledzisz komunikaty GIS?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 06.10.22
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze