wycofane banknoty

i

Autor: Shutterstock

Notowania walut

Kursy walut [18.07.2023]. Złoty zyskuje do euro i dolara

2023-07-18 7:36

Polska waluta we wtorek 18.07 około godziny 7.15 umacniała się wobec euro o 0,06 proc., a wspólna waluta wyceniana była na 4,44 zł. Amerykański dolar kosztował 3,94 zł po tym, jak się osłabił wobec złotego o 0,24 proc.

Dolar tanieje jak nigdy

Z kolei frank szwajcarski umacniał się do złotego o 0,02 proc. i był wyceniany na 4,59 zł.  Amerykański dolar kosztował 3,94 zł po tym, jak się osłabił wobec złotego o 0,24 proc.

W poniedziałek po południu złoty umocnił się wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego. Euro kosztowało 4,44 zł, dolar 3,96 zł, a frank szwajcarski 4,60 zł.

Łukasz Stefanik analityk rynków finansowych XTB pisze w porannym komentarzu, że polski złoty pozostaje silny, co ma związek z korzystną sytuacją na parze EURUSD. Nasza krajowa waluta nieznacznie umocniła się podczas wczorajszej sesji, a dziś o poranku jest notowana płasko.

"Patrząc na kurs USDPLN, zrealizował się scenariusz, mianowicie notowania przebiły się poniżej okrągłego poziomu 4 zł i kontynuują ruch w ramach trendu spadkowego"-czytamy.

Stefanik z XTB dodaje, że dopóki kurs nie wróci powyżej bariery 4,00 zł, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch na południe. Na EURPLN możemy z kolei obserwować konsolidacje, co ma związek z silnym euro, kurs europejskiej waluty w stosunku do złotego stabilizuje się rejonach 4,40 zł, niemniej długoterminowy trend na parze EURPLN jest spadkowy.

Pieniądze to nie wszystko Waldemar Buda
Sonda
Co myślisz o kryptowalutach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze