klocki lego

i

Autor: Pixaby

Innowacje i nowości Lego

Lego jakiego nie znacie! Firma testuje internetowy kreator minifigurek

2022-08-13 11:55

Duńska firma Lego postanowiła postawić na technologiczną innowację. Obecnie testowany jest internetowy kreator minifigurek. Ma on umożliwić stworzenie postaci wyglądającej jak my. Wersja beta na razie dostępna jest jedynie na amerykańskim rynku.

Lego - kultowe klocki znają wszyscy

Lego to firma znana na całym świecie. Skierowana jest nie tylko do najmłodszych odbiorców. Również dorośli z wielkim entuzjazmem składają coraz bardziej zadziwiające, kreatywne i skomplikowane modele. Została założona w 1932 roku przez Olego Kirka Christiansena w Billund w Danii.

Co oznacza nazwa "Lego"?

Jej nazwa pochodzi od słów "leg godt" co w wolnym tłumaczeniu oznacza "dobrze grać". Firma, pomimo swojego dość tradycyjnego założenia jakim jest produkcja klocków, doskonale odpowiada na zmieniające się potrzeby rynku oraz jego cyfryzację. Stąd najnowszy pomysł - internetowa fabryka figurek.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko

Fabryka minifigurek - najnowszy pomysł Lego

Fabryka minifigurek to internetowy kreator umożliwiający stworzenie spersonalizowanej minifigurki - przypominającej nas samych. Sami decydujemy o jej wyglądzie - wybieramy twarz, ciało, strój czy akcesoria. Za spersonalizowanego, żółtego ludzika należy zapłacić 12 dolarów.

Nowe wersja Lego - gratka dla kolekcjonerów

Aktualnie wersja beta dostępna jest jedynie na amerykańskim rynku. Obowiązuje limit jednego zamówienia na gospodarstwo domowe, ponieważ kreator jest wciąż w fazie testowej - w związku z tym jest ona niezwykle pożądana przez kolekcjonerów.

Minifigurka ma standardowe wymiary i jest kompatybilna ze wszystkimi zestawami. Nie ma możliwości umieszczenia na niej logo firm czy organizacji - więc nie można użyć jej jako potencjalnego narzędzia marketingowego.

Lego - inwestycja lepsza niż gra na giełdzie

Z danych opublikowanych w 2021 roku przez Uniwersytet Ekonomiczny w Moskwie wynika, że inwestycja w Lego może być bardziej opłacalna niż zakup dzieł sztuki, metali szlachetnych czy inwestycje na giełdzie - informuje Wyborcza.

Najdroższe wydania Lego to aktualnie Millennium Falcon z serii Star Wars i Death Star II - ich wartość liczona jest w tysiącach złotych. Wysoko cenione są także Imperial Star Destroyer czy zestawy z serii Creator do postawienia budynków np. Cafe on the Corner czy Tadż Mahal.

Sonda
Lubisz klocki LEGO?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze