Lidl podsumowuje 2019 rok: rozwój sieci, e-sklep, aplikacja. Jakie plany na 2020?

2019-12-10 15:21 KaJa
Lidl sklep
Autor: Shutterstock Lidl sklep

Wielkimi krokami zbliża się 2020 rok. Na razie powoli ogarnia nas przedświąteczna gorączka, w sklepach króluje asortyment bożonarodzeniowy i gigantyczne kolejki. Jednak z biznesowego punktu widzenia ten okres w roku to także czas podsumowań. Lidl zdecydował się podzielić najważniejszymi osiągnięciami mijającego roku, a także planami na kolejny.

Największą tegoroczną zmianą dla klientów Lidla było niewątpliwie uruchomienie sklepu internetowego lidl-sklep.pl. Za pośrednictwem strony można zakupić artykuły przemysłowe, nadal jednak nie jest możliwie kupno żywności. Rok 2019 to dla sieci czas dalszego intensywnego rozwoju sieci sprzedaży

Zobacz również: Przygotuj się na święta z Lidlem. Pierogi za 6 złotych i bakalie za 10 złotych [ZDJĘCIA]

- W tym roku na mapie Polski pojawiło się kilkadziesiąt nowych sklepów Lidl, a drugie tyle przeszło renowację. Na bieżąco modernizujemy nasze obiekty, aby były komfortowe dla klientów oraz wpisywały się w najnowsze standardy budownictwa ekologicznego. Widząc taką potrzebę wśród klientów, aktualnie prowadzimy testy kas samoobsługowych w trzech lokalizacjach: w Poznaniu, Krakowie oraz w Warszawie. Wkrótce strefy samoobsługowe pojawią się również w Łodzi – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska. 

Sprawdź też: Ważne zmiany dla klientów Biedronki – nowe godziny otwarcia

Kolejnym krokiem milowym w stronę nowoczesnego modelu sprzedażowego było dla Lidla także uruchomienie aplikacji Lidl Plus. Działa ona od marca bieżącego roku i okazała się dla sieci strzałem w dziesiątkę. Na dzień dzisiejszy z aplikacji korzysta już ponad 4 miliony użytkowników. To jednak nie wszystko, Lidl planuje również uruchomienie płatności Lidl Pay. Mają one zrewolucjonizować rynek i skrócić kolejki do kas. Według zapowiedzi wystarczy jedno skanowanie karty Lidl Plus, aby skorzystać ze wszystkich rabatów oraz jednocześnie zapłacić za zakupy, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu przy kasie. Skanując kartę Lidl Plus czytnikiem w strefie kas, jednocześnie naliczane są rabaty oraz dokonywana jest płatność, wygodnie i szybko. Funkcjonalność ta będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus, w sekcji „Mój Portfel”, w zakładce „więcej“, w menu dolnym. Aby z niej skorzystać, dbając o bezpieczeństwo danych bankowych, należy zdefiniować kod PIN lub odcisk palca i następnie dodać kartę płatniczą. W planach na rok 2020 jest przede wszystkim systematyczne wprowadzanie kas samoobsługowych w sklepach.


 

Najnowsze