Czekoladowy zając Lindt

i

Autor: Shutterstock Czekoladowy zając Lindt

Batalia o zająca

Lindt wygrał z Lidlem spór o czekoladowego zająca. Sklep spotka dotkliwa kara!

2022-10-03 12:57

Czekoladowy zajączek okazał się kością niezgody pomiędzy producentem czekolad firmą Lindt a Lidlem. Poszło o bliźniaczo podobną czekoladową figurkę, jaką można było kupić w sklepach Lidl. Sąd orzekł, że słodycze są bardzo podobne i Lidl nie ma prawa oferować w swoim asortymencie produktu aż tak bardzo podobnego do słodkości z Lindt. Kara jest sroga. Jak podaje zagraniczna prasa, sieć sklepów ma zaprzestać sprzedaży swojej wersji słodyczy i zniszczyć wszystkie pozostałe zapasy.

Zajączek prawie jak z Lindt w Lidlu

Czekoladowy zajączek kością niezgody pomiędzy dwoma biznesowymi gigantami. Jak podał "The Guardian" sąd federalny w Lozannie nakazał niemieckiemu sklepowi dyskontowemu Lidl zaprzestanie sprzedaży jego wersji słodyczy w kształcie zajączka i zniszczenie wszystkich pozostałych zapasów tych słodyczy. Dziennik poinformował, że Lindt wielokrotnie występował w sądzie w ostatnich latach w sprawach dotyczących ochrony czekoladowej słodkości. Firma chroni praw do tworzenia, zdobienia i opakowania słodkiej figurki.

To nie pierwszy tego typu spór. W styczniu ubiegłego roku Lidl przegrał proces z producentem kuchennego sprzętu Thermomix. Orzeczenie sądu dotyczyło rynku hiszpańskiego. Lidl przed laty spierał się także na polskim rynku. Spór o lody Ballino, łudząco podobne do tych, które produkuje Grycan, został rozwiązany polubownie.  

W Polsce chcąc chronić swój wyjątkowy oryginalny produkt, warto dokonaj zgłoszenia w Urzędzie Patentowym. Zgłoszenia dokonuje się w Urzędzie Patentowym RP osobiście, za pośrednictwem poczty, za pomocą telefaksu lub online. Koszt zgłoszenia krajowego patentu wynosi 550 zł opłaty administracyjnej (w przypadku zgłoszenia drogą tradycyjną nie on-line). 

Sonda
W którym sklepie są lepsze promocje - Lidl czy Biedronka?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze