"Sytuacja jest bardzo poważna, ale nie jest tragiczna” mówił w marcu wicepremier Piotr Gliński. Ostatecznie z powodu pandemii w połowie marca zamknięto domy kultury, teatry, opery, również kina i muzea. Dopiero na początku czerwca nastąpiło ich ponowne otwarcie. Niestety dla instytucji kulturalnych nie wiązało się to z napływem masowej liczby osób, chcących kupić bilet na spektakl, czy do kina. Branża przeżyła duży wstrząs. Czy poradzi sobie ponownie jeżeli dojdzie do kolejnego pełnego lockdownu?
Jak miałoby wyglądać zamknięcie Polski? Rozważa się m.in. całkowite zamknięcie szkół, czy zakaz poruszania się w przestrzeni publicznej poza kilkoma wyjątkami, takimi jak dojazd do pracy. Pełny lockdown planują już inne kraje Europejskie – między innymi Niemcy i Francja. Czesi z kolei zdecydowali się na wprowadzenie u siebie stanu wyjątkowego.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Lockdown w Polsce. Salony fryzjerskie będą zamknięte?
Zanotowano 18 820 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - podało w środę ministerstwo zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami 207 osób. To rekordowe liczby, najwyższe od początku pandemii.