Sala kinowa, puste miejsca

i

Autor: CC Unsplash.com Obostrzenia w kinach. Jak wyglądają w strefach? Kiedy trzeba nosić maseczkę?

Lockdown uderzy w artystów? Czy kina i teatry będą zamknięte?

2020-10-28 16:50

Coraz więcej potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa może oznaczać, że grozi nam pełen lockdown. Nieoficjalnie wiadomo, że w rządzie trwa dyskusja na ten temat. Czy zamknięte zostaną kina i teatry?

"Sytuacja jest bardzo poważna, ale nie jest tragiczna” mówił w marcu wicepremier Piotr Gliński. Ostatecznie z powodu pandemii w połowie marca zamknięto domy kultury, teatry, opery, również kina i muzea. Dopiero na początku czerwca nastąpiło ich ponowne otwarcie. Niestety dla instytucji kulturalnych nie wiązało się to z napływem masowej liczby osób, chcących kupić bilet na spektakl, czy do kina. Branża przeżyła duży wstrząs. Czy poradzi sobie ponownie jeżeli dojdzie do kolejnego pełnego lockdownu?

Dawne kino Adria wraca na mapę Koszalina

Jak miałoby wyglądać zamknięcie Polski? Rozważa się m.in. całkowite zamknięcie szkół, czy zakaz poruszania się w przestrzeni publicznej poza kilkoma wyjątkami, takimi jak dojazd do pracy. Pełny lockdown planują już inne kraje Europejskie – między innymi Niemcy i Francja. Czesi z kolei zdecydowali się na wprowadzenie u siebie stanu wyjątkowego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Lockdown w Polsce. Salony fryzjerskie będą zamknięte?

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa

Zanotowano 18 820 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - podało w środę ministerstwo zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami 207 osób. To rekordowe liczby, najwyższe od początku pandemii.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze