Ponad 4 mln zł na medyczną marihuanę. Kto daje takie pieniądze?

2021-02-10 16:04
W Łodzi produkowana będzie medyczna marihuana! Pojawi się kilkadziesiąt miejsc pracy
Autor: CanPoland SA /mat. prasowe

O godz. 9:00 we wtorek (9 lutego) na platformie Crowdway.pl ruszyła emisja crowdfundingowa akcji łódzkiej firmy farmaceutycznej, CanPoland. Już w niespełna 11 minut (do 9:11) na konto producenta i eksportera tzw. medycznej marihuany wpłynęło 4 400 000 zł. Dzięki tej kwocie spółka dokończy instalację i uruchomi autorską linię produkcyjną. W 2022 roku CanPoland planuje debiut na NewConnect.

CanPoland SA to firma farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz uruchamiająca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany. Szykuje się ona do debiutu na rynku New Connect. Emisja o wartości 1 mln euro ruszy jeszcze w I kwartale tego roku na Crowdway.pl. Celem biznesowym planowanym do realizacji w roku 2021 ze środków pozyskanych w ramach kampanii crowdinvestingowej jest m.in. dokończenie instalacji zautomatyzowanej linii do produkcji marihuany medycznej. Z takim celem i nastawieniem firma zapowiadała zbiórkę pieniędzy miesiąc temu. Tymczasem o godz. 9:00 we wtorek (9 lutego) na platformie Crowdway.pl ruszyła emisja crowdfundingowa akcji łódzkiej firmy farmaceutycznej, CanPoland. Już w niespełna 11 minut (do 9:11) na konto producenta i eksportera tzw. medycznej marihuany wpłynęło 4 400 000 zł. Dzięki tej kwocie spółka dokończy instalację i uruchomi autorską linię produkcyjną. W 2022 roku CanPoland planuje debiut na NewConnect. W Polsce medyczna marihuana jest legalna od 1 listopada 2017 roku. Warunkiem zakupu było uzyskanie recepty. Mógł ją wypisać każdy lekarz, poza lekarzem weterynarii. W teorii mógł to więc być nawet lekarz rodzinny.

Waloryzacja rent i emerytur. Jaką emeryturę będzie miał Macierewicz?

Super Raport 10.02
Sonda
Na co lepiej wydać pieniądze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze