Inflacja bazowa w Polsce. NBP podał nowe dane za luty 2023

i

Autor: Andrzej Barabasz (Chepry)/Praca własna/CC BY-SA 3.0/https://commons.wikimedia.org

Narodowy Bank Polski

Masz dużo monet i nie wiesz, jak je wymienić? W tym banku zrobisz to od ręki

2023-03-19 14:01

"Czy masz w domu dużo monet? Zastanawiasz się, co z nimi zrobić?" - czytamy we wpisie na Twitterze Narodowego Banku Polskiego. We wszystkich oddziałach okręgowych NBP są dostępne samoobsługowe urządzenia do zamiany bilonu na wyższe nominały!

We wszystkich oddziałach okręgowych Narodowego Banku Polskiego są dostępne samoobsługowe urządzenia do zamiany bilonu na wyższe nominały. Dzięki nim klienci mogą szybko i sprawnie, bez sortowania bilonu na poszczególne nominały, zamienić dużą liczbę drobnych monet. Równowartość zdeponowanych w urządzeniu monet klient może odebrać w kasie banku lub wypłacić na swój rachunek bankowy korzystając z systemu płatności natychmiastowych BLIK (dotyczy banków, które uaktywniły dostęp do tej usługi).

"Czy masz w domu dużo monet? Zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Dobrze wiedzieć, że we wszystkich oddziałach okręgowych NBP są dostępne samoobsługowe urządzenia do zamiany bilonu na wyższe nominały" - podał na Twitterze Narodowy Bank Polski.

Usługa zamiany monet w urządzeniach samoobsługowych w Oddziałach Okręgowych NBP od momentu jej udostepnienia cieszy się ogromną popularnością. Została także doceniona przez międzynarodowe grono ekspertów – podczas „The Coin Conference” (Amsterdam, 2022) banki centralne i producenci znaków pieniężnych, stowarzyszeni w organizacji International Association of Currency Affairs (IACA), przyznali jej prestiżową nagrodę „Excellence in Currency”. Narodowy Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza nowa moneta, zabezpieczenie lub rozwiązanie logistyczne”, wygrywając z nominowanymi do tej samej nagrody Japonią i Kanadą.

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze