Linia energetyczna

i

Autor: Thinkstockphotos Sieci przesyłowe o napięciu 220 i 400 kV w praktyce realizowane są wyłącznie jako linie energetyczne napowietrzne

Masz prąd z tej firmy? Przestaną ci go dostarczać

2018-09-12 12:14

Jeden z najstarszych niezależnych dostawców energii 11 września przestał świadczyć usługę sprzedaży energii elektrycznej. Z prądu firmy korzystało ponad 200 tys. klientów, zarówno indywidualnych, jak i firm.

Firma Energetyczne Centrum zakończyła świadczenie usługi sprzedaży energii elektrycznej. Wcześniej podobną decyzję podjęła Energia Dla Firm, należąca do tego samego właściciela.

- Zarząd Energetycznego Centrum S.A. wyraża głębokie ubolewanie, iż pomimo wdrażanych intensywnie od kilku miesięcy procesów restrukturyzujących nie może dalej prowadzić koncesjonowanej działalności w sposób stabilny i przewidywalny - poinformował zarząd spółki w lakonicznym komunikacie.

Klienci firmy przejdą teraz na sprzedaż rezerwową. Zarząd przekonuje, że pozwoli to na zachowanie ciągłości dostaw prądu. Sprzedawcy rezerwowi zostaną wyznaczeni na obszarze, na którym świadczenia była usługa. Klienci Energetycznego Centrum otrzymają jeszcze rozliczenie końcowe, za prąd zużyty do 10 września.

Za zużycie prądu od 11 września zapłacić trzeba będzie sprzedawcy rezerwowego. Warto sprawdzić jakie będą to kwoty, ponieważ cennik może różnić się od dotychczasowego.

- Ceny (...) mogą być wyższe od cen dotychczasowych, dlatego celem minimalizacji kosztów prosimy o wybór i podpisanie umowy z nowym sprzedawcą energii elektrycznej - podał zarząd Energetycznego Centrum.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze