abonament rtv

i

Autor: Shutterstock(2)

Abonament RTV

Masz radio w samochodzie? Może ci grozić olbrzymia kara

2024-02-29 9:25

Zgodnie z wyrokiem Najwyższego Sądu Administracyjnego z marca ubiegłego roku, kierowcy zobowiązani są do uiszczenia abonamentu RTV za dostęp do mediów w publicznych, a co za tym idzie... również w radioodbiorników w samochodach! W tym przypadku również naliczana jest standardowa stawka abonamentu, podobnie jak kary za zaległości w płatnościach.

Jak przypomina interia.pl, aktualnie abonament za odbiornik radiowy w samochodzie wynosi 8,70 zł miesięcznie. W ciągu roku, dzięki zniżkom za płatność z góry, abonament RTV wynosi 104,40 zł. Można również obniżyć kwotę opłaty, płacąc z góry za krótsze okresy. Na przykład, płacąc za 2 miesiące, można uzyskać 3 proc. zniżki, za 3 miesiące - 4 proc. itd. Za brak opłacania abonamentu grozi kara.

Ile może wynieść kara?

W przypadku braku opłacenia abonamentu za radioodbiornik, kara wynosi 30-krotność miesięcznej opłaty, co daje 261 zł. Należy jednak pamiętać, że Poczta Polska może nałożyć karę do pięciu lat wstecz, co może skutkować karą nawet do 1305 zł.

Dobra wiadomość jest taka, że abonament RTV płaci się za klasę urządzenia, a nie za każdy egzemplarz. Jeśli więc płacimy już abonament radiowo-telewizyjny za gospodarstwo domowe, nie ma konieczności dodatkowej opłaty za radioodbiornik w samochodzie dla osób fizycznych. Niestety, nie dotyczy to osób prawnych, czyli firm, które korzystają z własnych samochodów. Te muszą uiścić abonament w wysokości wspomnianych 8,70 zł miesięcznie za każdy radioodbiornik.

QUIZ PRL. Co się piło w Polsce Ludowej?

Pytanie 1 z 15
Kawa zalewana wrzątkiem w PRL-u nosiła nazwę:
QUIZ PRL. Co się piło w Polsce Ludowej ?
Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze