Telefon na abonament ma wiele osób. Od 21 grudnia 2020 roku wchodzą w życie zmiany związane z takimi usługami. Nowe przepisy prawa telekomunikacyjnego wiążą się z pierwszym etapem wdrażania w Polsce dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (EKŁE). Co zatem się zmieni dla użytkowników telefonów na abonament?
Jak podaje Bankier.pl, zgodnie z nowymi przepisami konsumenci będą mogli rozwiązać umowę z operatorem zdalnie za pośrednictwem wiadomości e-mail. Dotychczas musieli wysłać papierowy dokument odstąpienia od umowy lub złożyć go osobiście.
Galerie handlowe znowu zamknięte? Znamy datę [KLIKNIJ]
Nie trzeba będzie też zaznaczać w kalendarzu daty wygaśnięcia umowy, by uniknąć automatycznego przedłużenia jej. Teraz to operatorzy będą musieli poinformować klientów o zbliżającym się wygaśnięciu umowy. Nie może to nastąpić później niż 30 dni przed upływem okresu, na który została ona zawarta. Dodatkowo to operatorzy będą musieli przekazać informację o najkorzystniejszej umowie.
Rząd w tym roku rozdał mnóstwo pieniędzy. Ile za to płaci podatnik? Kwota PORAŻA [KLIKNIJ]
Firmy telekomunikacyjne będą musiały informować swoich klientów o ilości zużytych danych w ramach pakietu Internetu oraz momencie wygaśnięcia danej usługi. Dzięki informacji o ilości zużytych danych klienci będą mieli wpływ na ostateczną wysokość rachunku i nie będzie on stanowił dla nich zaskoczenia.