McDonald' s

i

Autor: se.pl Jedzenie z McDonalda do końca życia za darmo? Jest na to sposób! Jaki?

McDonald's oferował 60 zł za godzinę. Nie chcieli pracować, więc zatrudnili dzieci

2021-09-03 9:45

W jednej z restauracji McDonald's zatrudniono 14-latków. Wszystko dlatego, że pomimo oferowania równowartości 60 zł za godzinę, nie było chętnych do pracy. Mierząc się z perspektywą braku kadry, restauracja zdecydowała się obniżyć minimalny wiek pracowników. Co ciekawe, małoletni pracownicy są dużo bardziej zainteresowani taką pracą, niż dorośli. W ciągu kilku tygodni braki kadrowe zniknęły.

Branża gastronomiczna na całym świecie była jedną z największych gospodarczych ofiar pandemii koronawirusa. Ze względu na lockdowny i obostrzenia, znacznie spadły obroty wielu barów i restauracji. W efekcie firmy musiały błyskawicznie ciąć zatrudnienie, co okazało się katastrofą dla wielu pracowników. Po odmrożeniu gospodarki gastronomia otworzyła drzwi i potrzebowała znów pracowników, ale okazało się, że zwolnieni wcześniej ludzie wcale nie pchają się drzwiami i oknami, żeby odzyskać dawne miejsce pracy.

Podobne problemy miał McDonald's Biddle Road w Medford w stanie Oregon. Heather Coleman, właścicielka baru, tłumaczyła Business Insiderowi, że pierwszy raz od 40 lat miała tak duże braki w zatrudnieniu. Nie pomogło nawet podwyższenie wynagrodzenia do 15 dolarów, a więc ok. 57 zł za godzinę. Wreszcie przyparta do muru właścicielka stwierdziła, że obniży wiek zatrudnienia. Efekt? W ciągu dwóch tygodni dostała 25 zgłoszeń. To nie precedens w amerykańskim fast foodzie. Wcześniej na podobny pomysł wpadł Burger King z Ohio, zachęcając rodziców, aby wysłali dzieci do pracy w ich punkcie.

Co ważne, dla pracodawców oznacza to, że wcale nie będą musieli wypłacać pełnego wynagrodzenia. Według amerykańskich przepisów, które różnią się w zależności od stanu, pracę można podjąć od 14 roku życia. Do 20 roku życia wynagrodzenie może wynosić 4,25 dolarów za godzinę przez 90 dni szkolenia.

Gastronomia przygotowuje się do otwarcia ogródków
Sonda
Co sądzisz o tym pomyśle?
Najnowsze