Medycyna jest otwarta dla wielu i potrzebuje wielu – prof. Henryk Skarżyński dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Medycyna jest otwarta dla wielu i potrzebuje wielu – prof. Henryk Skarżyński dla AZiR

2021-01-28 0:00

Jak podkreśla w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej AZiR (azir.edu.pl) prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu, przez ostatnie dziesięciolecia medycyna uległa znacznym zmianom i obecnie jest „otwarta dla wielu i potrzebuje wielu”.

– Dziś możemy mówić o naukach medycznych, które odnoszą się nie tylko do konkretnych specjalności, ale także do nauk o zdrowiu – mówi prof. Skarżyński. Oprócz lekarzy specjalistów są potrzebni m.in. inżynierowie kliniczni, technicy, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi czy audioprotetycy.

– Dzisiaj w obszarze nauk o zdrowiu jest miejsce dla bardzo wielu osób i to jest wielkie otwarcie medycyny. Te osoby mają swoje konkretne role i to one są przyszłością medycyny XXI i następnych wieków – uważa prof. Skarżyński. Według niego bez ich zainteresowania naukami ścisłymi, ale również obszarami typowo humanistycznymi, nie byłoby współczesnej medycyny. – Potrzebujemy każdej z tych osób do codziennej pracy z pacjentem. Wzajemnie przenikamy się w swoich działaniach, każdy ma swoją określoną rolę – zaznacza.

Jakie możliwości oferuje medycyna? O tym również mówi prof. Henryk Skarżyński w wypowiedzi dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze