Sądecka policja odzyskała 10 milionów złotych! Przestępcy kupili za nie złoto i klejnoty

i

Autor: KWP Kraków Sądecka policja odzyskała 10 milionów złotych! Przestępcy kupili za nie złoto i klejnoty

Mennica Skarbowa przygotowuje się na pandemię. Skupuje złoto

2020-11-03 9:50

Mennica Skarbowa, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych gromadzi duże ilości złota. Spółka chce być przygotowana na wprowadzenie ewentualnych dalszych obostrzeń związanych z pandemią, zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Jednocześnie, w związku z rosnącym zainteresowaniem złotem, poszerza swoją sieć sprzedaży. W I połowie 2020 roku spółka sprzedała około 1000 kg złota, czyli dwa razy więcej niż w pierwszym półroczu 2019.

Mennica Skarbowa skupia się obecnie na gromadzeniu większej ilości złota inwestycyjnego, przygotowując się do potencjalnych zakłóceń z dostawami w wyniku pandemii, To ułatwi jej prowadzenie działalności handlowej w przypadku wprowadzenia dalszych obostrzeń związanych z pandemią zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Większe zapasy pomogą także Mennicy Skarbowej w zwiększaniu udziału w rynku.

Toruń sprzedaje działki pod inwestycje

- Przygotowując się na zawirowania na rynkach i zakłócenie dostaw w wyniku pandemii, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu, gromadzimy duże ilości kruszcu w naszym skarbcu. Jestem przekonany, że obecnie mamy największe zapasy w kraju wśród dealerów i jesteśmy lepiej przygotowani na potencjalne zawirowania na rynku niż w pierwszej fali pandemii . Takie decyzje pozwalają nam także na systematyczne zwiększanie udziału Mennicy Skarbowej w rynku i generowanie pozytywnych wyników finansowych w okresie średnioterminowym - tłumaczy Jarosław Żołędowski, Prezes Zarządu Mennicy Skarbowej SA.

Przeczytaj także: Banki będą raportować rządowi o kondycji finansowej firm

Jednocześnie, w odpowiedzi na wzrastający popyt na złoto, spółka inwestuje w swoją sieć sprzedaży i otwiera 14 już sklep w Polsce. Mennica Polska specjalizuje się sprzedaż złota inwestycyjnego, w formie sztabek i monet bulionowych, a także innych metali szlachetnych, w tym w postaci biżuterii. Obecnie największą popularnością cieszą się sztabki i monety bulionowe o wadze 1 uncji (31,1 grama), a także sztabki 100-gramowe. W ostatnim czasie spółka zanotowała także gwałtowny wzrost zainteresowania mniejszymi gramaturami, tym razem nie z myślą o prezentach, a o dużej podzielności własnej inwestycji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze