Michał Kurtyka

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Michał Kurtyka

Michał Kurtyka kandydatem na szefa OECD

2020-10-27 12:01

Polski rząd zgłosił kandydaturę obecnego ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki na stanowisko sekretarza generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rządu. Obecny sekretarz generalny OECD Meksykanin Jose Angela Gurría kończy swoją kadencję w czerwcu 2021 r. Wybór jego następcy ma nastąpić do marca 2021 r.

OECD jest międzynarodową organizacją gospodarczą z siedzibą w Paryżu. Jej misją jest m.in. promowanie rozwiązań politycznych i gospodarczych, mających na celu poprawę jakości życia ludzi na świecie.

Jak oszczędzać energię i dbać o środowisko?

Na początku października prezydent Andrzej Duda powołał Michała Kurtykę na ministra klimatu i środowiska. Wcześniej, w listopadzie 2019 r. Kurtyka został powołany na stanowisko ministra w nowo utworzonym Ministerstwie Klimatu. Wcześniej, w 2016 r. Kurtyka był sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój technologiczny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Tarcza branżowa. Dopłaty do czynszów dla przedsiębiorców. Rozważane dwa warianty

Michał Kurtyka karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w zespole ministra Jana Kułakowskiego, odpowiedzialnego za prowadzenie negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską, gdzie prowadził zespół analityczny i odpowiadał bezpośrednio za obszar energetyki oraz transportu.

Najnowsze