pieniadze euro banknoty

i

Autor: shutterstock Na jesieni ruszą pierwsze przelewy z KPO

Miesiąc darmowego czynszu, internetu i dostawa żywności dla wszystkich. Jak otrzymać?

2021-04-13 12:11

Władze miasta Braganca w północno-wschodniej Portugalii ogłosiły kampanię zachęt, która ma na celu "wykradnięcie" dużym aglomeracjom miejskim rezydentów. W zamian przybysze będą mogli liczyć na miesiąc darmowego czynszu, bezpłatnego internetu i kosz żywności.

Zapowiedziany przez samorządowców z Bragancy program pt. "Wolność rozpoczęcia na nowo" adresowany jest głównie do młodych małżeństw z dziećmi, zatrudnionych w ramach telepracy. W piątek władze portugalskiego miasta zamknęły pierwszą listę kandydatur osób, które zamierzają sprowadzić się do Bragancy. Oficjalna inauguracja programu, w ramach którego przybysze otrzymają też kosze pełne regionalnych produktów spożywczych, została zaplanowana na maj.

Wakacje w mieście. Dolina Gęśnika w Zielonej Górze

Jak powiedział pochodzący z północno-wschodniej Portugalii Antonio Fonseca, ekspert w dziedzinie nieruchomości, w ostatniej dekadzie podobne pomysły na przyciągnięcie nowych rezydentów rozwijało kilkanaście gmin interioru. - W niektórych gminach wciąż rozwijane są zachęty, aby podnieść liczebność populacji, a szczególnie aby sprowadzić młode, dzietne małżeństwa - powiedział Fonseca, odnotowując, że kampanie te skierowane były głównie do rezydentów dużych miast, takich jak Lizbona i Porto.

Sonda
Czy chciałbyś zamieszkać w Bragancy?

Ekspert przypomniał, że w kilka gmin wciąż rozwija system zachęt w postaci wsparcia w poszukiwaniu pracy dla przybyszów czy czasowego wydawania im w dzierżawę opustoszałych budynków. Szacuje się, że ponad 60 proc. obywateli Portugalii mieszka przy wybrzeżu, zazwyczaj w dużych miastach, takich jak Lizbona oraz aglomeracja Porto. Epidemia zaczyna jednak nieznacznie zmieniać te proporcje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze