M jak miłość odc. 1578. Marcin (Mikołaj Roznerski)

i

Autor: MTL Maxfilm M jak miłość odc. 1578. Marcin (Mikołaj Roznerski)

Mikołaj Roznerski. Jakie wykształcenie ma aktor z M jak Miłość?

2021-03-23 11:53

Mikołaj Roznerski gwiazdor "M jak Miłość" ukończył filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Lalkarskim. Ale zanim zdecydował się na studia aktorskie, zdobył inny zawód. Czym zajmowałby się Mikołaj Roznerski, gdyby nie ukończył studiów na wydziale lalkarskim? Odpowiedź na takie pytanie jest zaskakująca. A kwota jaką mógłby zarabiać, jest porażająca. Zatem jaki zawód ma Mikołaj Roznerski, gwiazdor "M jak Miłość"?

Mikołaj Roznerski (37 l.) jest znanym aktorem serialowym. Wystąpił między innymi w "M jak miłość", "Na Wspólnej", "Rodzinka.pl", "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty", "Osiecka". Już dawno podbił serca widzów. Ale nie wszyscy wiedzą, jaki zawód Roznerski mógłby wykonywać, gdyby w pewnym momencie nie skierował swojej kariery w aktorskim kierunku. Jak podaje wikipedia, Mikołaj Roznerski w wieku 16 lat podjął naukę we wrocławskim liceum, gdzie trafił do kółka teatralnego „Chyże jeże”, grając sceny z Gombrowicza, Maeterlincka, Witkacego czy Goethego. Przez rok uczęszczał do Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA. Tam poznał Sebastiana Majewskiego, reżysera teatralnego, dramaturga, scenografa i aktora, z którym założył teatr offowy Scena Witkacego. W skład grupy wchodzili młodzi, pełni pasji ludzie, spotykający się nocami i tworzący autorskie spektakle. Zrealizowali ok. 15 widowisk, takich jak 3 siostry. Misterium, Córki Audrey Hepburn, Vnyl side b czy Wasza wolność jest naszą decyzją. Aktorstwo tak bardzo spodobało się Roznerskiemu, że w 2007 ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Lalkarskim. Na tym jednak swojej edukacji nie zakończył. Roznerski ukończył też studia na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (DAMU). Co ciekawe, podczas studiów zrobił kurs spawania stali nierdzewnych.

ZOBACZ: Zenek Martyniuk - ile by zarabiał, gdyby wykonywał swój wyuczony zawód?

Jak widać, Mikołaj Roznerski ma w zanadrzu co najmniej trzy zawody: animator kultury, bibliotekarz i spawacz stali nierdzewnych. Ale nie da się ukryć, że w obecnej sytuacji jako pracownik domu kultury czy biblioteki na wysokie zarobki nie mógłby liczyć. Dla przykładu miesięczne wynagrodzenie całkowite bibliotekarzy wynosi 3 300 zł brutto. Co drugi bibliotekarz otrzymuje pensję od 2 870 PLN do 3 760 zł. A 25 proc. najgorzej wynagradzanych bibliotekarzy zarabia poniżej 2 870 PLN brutto.

POLECANE: Anna Jantar - jakie wykształcenie miała wielka gwiazda polskiej piosenki?

Sonda
Czy lubisz polskie filmy i seriale?
Najnowsze