Sejm RP

i

Autor: Tomasz Radzik Sejm RP

Milionowe długi posłów. Rekordzistka ma dług rzędu 18 mln zł

2017-05-31 15:55

Wielu posłów tonie w długach, choć miesięcznie na ich konto wpływa pond kilkanaście tysięcy złotych brutto. Jednak wśród nich jest kilkoro rekordzistów, których zadłużenie przekracza milion złotych. Zobowiązania jednej z posłanek przekraczają pulę... 18 mln zł.

Oświadczenia majątkowe posłów nie pozostawiają złudzeń. Osoby zasiadające w naszym parlamencie nie stronią od rozmaitych pożyczek i kredytów. Długi niektórych z nich przekraczają nawet  milion złotych. I żeby było ciekawiej, większość z nich nie są to osoby z pierwszych stron gazet, które brylują w sejmowych korytarzach. Zobacz, kto z pań i panów posłów zasiadających w Sejmie RP ma największy dług.

Absolutną rekordzistka i numerem jeden w tym zestawieniu jest Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS), która ma na swoim koncie ok. 861 tys. zł wyłącznie swojego długu i odziedziczone długi po zmarłym mężu, których wysokość przekracza około 18 mln zł (m.in. zobowiązania wobec ZUS, skarbówki, izby celnej, SKOK).

Dług przekraczający nieco milion złotych mają: Grzegorz Raniewicz z PO ma 1 mln zł (kredyt hipoteczny) i Radosław Lubczyk z Nowoczesnej ma około 1,2 mln zł długu (m.in. kredyty hipoteczne, inwestycyjny). Trzeci od końca na tej liście znajduje się Adam Cyrański (Nowoczesna) z kwotą 1,6 mln zł. Zaraz przed nim plasuje się Bartosz Arłukowicz (PO), który ma około 2,8 mln zł długu i Zbigniew Ajchler (PO) z zadłużeniem rzędu około 3,4 mln.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany