EKG 2021: Minister finansów ujawnia, kto straci na Polskim Ładzie

2021-09-20 19:33

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach wystartował. W tym roku wyjątkowo w edycji jesiennej. Nie mogło zabraknąć tam naszego redakcyjnego studia, w którym gościmy znamienitych gości. Jednym z nich jest minister finansów Tadeusz Kościński, który odpowiada na pytanie, czy za wprowadzeniem Polskiego Ładu pójdzie skok drożyzny w sklepach. Zdaniem ministra Polacy nie ruszą na zakupy po towary luksusowe czy nieruchomości, ale najwięcej pieniędzy zostawią na codziennych i podstawowych zakupach. Tylko czy za to wszystko i tak przyjdzie im płacić krocie?

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach wystartował. W tym roku wyjątkowo w edycji jesiennej. Nie mogło zabraknąć tam naszego redakcyjnego studia, w którym gościmy znamienitych gości. - Podstawowym celem reformy podatkowej jest przywrócenie sprawiedliwości. Nie może być tak, że ci, którzy mniej zarabiają, to procentowo więcej płacą. Podatki zatem będą trochę bardziej progresywne - powiedział Tadeusz Kościński, minister finansów. Ale bogacze wielkiego podwyższenia podatków raczej nie muszą się bać. Zdaniem ministra oni i tak sporą gotówkę zostawiają na zakupach i tym sposobem sporo wpływa do kasy państwa z podatku vat. Generalnie szefowi resortu odpowiedzialnego za kasę państwa i podatki chodzi o to, by społeczeństwo polskie za bardzo się nie rozwarstwiało. Słowem, by bogaci się za bardzo już nie bogacili, bynajmniej nie kosztem państwa, a biedniejsi nie ubożeli. Co jeszcze mówi szef resortu finansów o polskim systemie podatkowym, portfelach Polaków, dowiesz się z wideo załączonego poniżej. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach trwa. Nasze studio odwiedzi jeszcze wielu ważnych gości. 

Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci
Sonda
Czy stracisz na Polskim Ładzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze