Z programu, który był realizowany od sierpnia 2016 roku do końca czerwca 2017 roku w ramach wsparcia skorzystało 1,3 mln osób. Stanowi to o 100 tys. osób więcej niż w roku ubiegłym.
Na pomoc w tej edycji programu przeznaczono 357 mln złotych, a w sumie przez lata 2014-2020 zakupione zostaną produkty na łączną kwotę 2,5 mld złotych.
Zobacz także: PGR-y wstaną z martwych? Ambitne plany Ministerstwa Rolnictwa
Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, z pomocy korzystają głównie osoby bezrobotne, bezdomne, chore lub niepełnosprawne, których sytuacja nie pozwala na uzyskanie wysokich dochodów.
"Pierwsze paczki to było 5 produktów żywnościowych; teraz jest ich 16, a w kolejnym podprogramie produktów będzie 19" – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej minister Rafalska.
Sprawdź również: Podróż koleją z Polskim Busem? Od dziś to możliwe!
Obecnie kryterium dochodowym, by uzyskać wsparcie jest granica 1200 złotych (dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe), a na osobę w rodzinie może przypadać 1028 złotych.
Realizacja programu jest możliwa dzięki pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, Federacji Polskich Banków Żywności, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Caritas Polska.
Źródło: /pb.pl