Na początku drogi zawodowej ważne jest znalezienie mistrza – Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Na początku drogi zawodowej ważne jest znalezienie mistrza – Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-11-20 13:16

Jak zauważa Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl), zarówno ekonomia, jak i zarządzanie są naukami z pogranicza nauk ścisłych i nauk społecznych, dlatego będą dobrymi propozycjami kierunków studiów dla zainteresowanych obydwoma obszarami. Zaznacza też, jak istotny jest wybór uczelni i oferowana przez nią jakość kształcenia. – Niektóre szkoły ekonomiczne, o nawet bardzo wysokiej renomie, w praktyce okazują się trudnymi miejscami do nauki, tzn. takimi, gdzie uczelnia w dużym stopniu pozostawia pozyskiwanie wiedzy na barkach samego studenta – mówi. Jego zdaniem, większość studentów nie radzi sobie dobrze w takim modelu kształcenia.

– Absolwent uczelni o profilu ekonomicznym ma bardzo duże pole do popisu po zakończonych studiach – zaznacza Krzysztof Krystowski, który sam jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Według niego, pierwszą pracę warto rozpocząć jeszcze w czasie studiów. – Buduje to siłę człowieka, odporność i lepsze rozeznanie w prawdziwym świecie – wyjaśnia i dodaje, że podstawa praktyczna, a nie tylko wiedza książkowa, jest niezwykle cenna. Krystowski podkreśla także, jak ważne na początku zawodowej drogi jest znalezienia mistrza, czyli kogoś, kto jest nie tylko wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim może być dla nas autorytetem, także życiowym. – Wtedy ta nauka zupełnie inaczej idzie i efekty są lepsze – dodaje. Jakie zainteresowania przydają się w studiowaniu ekonomii? Gdzie można pracować po studiach ekonomicznych? O tym także mówi Krzysztof Krystowski w miniwykładzie dla Akademii Zarządzania i Rozwoju:  

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze