Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed… chrześcijańską organizacją!

2017-07-28 16:10

KNF ostrzega przed Chrześcijańską Wspólnotą Edukacyjno-Inwestycyjną z siedzibą w Rzeszowie. Spółka trafiła na listę ostrzeżeń publicznych. Do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez CHWEI w związku ze sprzedażą weksli.

Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna została wpisana do działu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe. Spółka prowadzi portal kupweksel.pl, który zachęca do doładowania subkonta i nabycia weksla. Jak stwierdziła Komisja Nadzoru Finansowego, spółka mogła wykonywać czynności bankowe, a zwłaszcza przyjmować wkłady pieniężne „w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF" - informuje wnp.pl.

ZOBACZ: KNF z nowym wiceprzewodniczącym. Kim jest Andrzej Diakonow?

„W działaniu, kierujemy się wartościami chrześcijańskimi, nie zapominając o finansowej stronie życia codziennego. Poprzez edukację szerzymy model gotowych rozwiązań na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce i umiejętne czerpanie z tego korzyści" – deklaruje CHWEI na swoim oficjalnym fan page'u na Facebooku.

Oprac. na podst. kupweksel.pl, facebook.com, wnp.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze