Mężczyzna pali papierosy

i

Autor: Getty Images

To koniec epoki

Kultowa marka papierosów znika z rynku! To koniec pewnej epoki

2023-06-29 1:30

Jeden z największych producentów papierosów na świecie rezygnuje z produkcji klasycznych wyrobów tytoniowych. Mowa oczywiście o Marlboro - papierosy produkowane przez firmę Philip Morris International. Zamiast tego firma chce skupić się na innych produktach.

Papierosy Marlboro znikają z rynku

Philip Morris, firma stojąca za marką Marlboro, chce wyjść z branży tytoniowej. Jak donosi Die Welt, Markus Essing, dyrektor generalny Philip Morris w Niemczech i Austrii, zapowiedział w Berlinie, że w przyszłości oferowane będą tylko produkty niskiego ryzyka. Według niego firma produkująca słynne papierosy Marlboro postawi nacisk na papierosy elektroniczne oraz podgrzewacze tytoniu, ponieważ wytwarzają one o około 95% mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne wyroby tytoniowe.

Philip Morris wychodzi z rynku tytoniowego. Kiedy znikną znane papierosy?

Konkretna data wyjścia nie została jeszcze ustalona. Ponieważ liczba papierosów sprzedawanych w Niemczech spada co roku o ok. 3 proc., Philip Morris od kilku lat pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami. W rozwój nowych produktów zainwestowano już łącznie ok. 10 mld euro. Początki Marlboro sięgają 1902 roku. Wówczas londyński przedsiębiorca Philip Morris otworzył filię swojej fabryki w Nowym Jorku. Teraz, po 121 latach papierosy Marlboro doczekały się swojego końca.

Sonda
Czy e-papierosy są zdrowsze od tradycyjnych papierosów?
EKG 2023: Adam Manikowski
Najnowsze

Materiał sponsorowany