Najbogatsze kobiety w Polsce. Liderka posiada 9 mld złotych [GALERIA]

2019-09-30 12:07 mos

Dominika Kulczyk jest najbogatszą Polką - wynika z listy najbogatszych Polek 2019 opublikowanej przez "Wprost". Jak pokazuje ranking tygodnika, żaden biznes nie jest kobietom straszny. Kosmetyki, lody, elektrownie wiatrowe czy sport. Aby trafić na listę, należało mieć minimum 52 miliony złotych.

Tygodnik "Wprost" poinformował, że polskie kobiet są bogate jak nigdy dotąd. W najnowszym rankingu zestawiającym najbogatsze kobiety w Polsce po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazła się poznanianka Dominika Kulczyk. Z majątkiem szacowanym na 9 mld zł nie ma sobie równych. W rankingu znalazły się też m.in. Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska czy Agnieszka Radwańska.

ZOBACZ TEŻ: Już po raz szósty wręczymy Złote Laury „Super Biznesu”

Podium bez zmian
 
Dominika Kulczyk to córka słynnego miliardera Jana Kulczyka. Wraz z bratem Sebastianem jest spadkobierczynią fortuny ojca, który zmarł w 2015 r. Poza pracą w Kulczyk Foundation oraz Kulczyk Investments jest znana z prowadzenia działalności charytatywnej.

Na drugim miejscu na podium znalazła się właścicielka "Bakomy", jednego z największych producentów przetworów mlecznych w Europie - Barbara Komorowska, która zgromadziła 2 mld zł. Trzecie miejsce w rankingu przypadło Grażynie Kulczyk (1,7 mld zł) – ambasadorce polskiej sztuki i kultury. Była żona Kulczyka ma największą prywatną instytucję kultury w kraju.

Na czwartym miejscu miejscu znalazła się Barbara Kaczmarek z rodziną (mają 1,3 mld zł), a na piątym ex aequo Teresa Mokrysz i Elżbieta Kaczmarek. Panie mogą pochwalić się majątkiem szacowanym na miliard zł każda.

Sport w cenie

W zestawieniu "Wprost" znalazły się i inne Polki, których nazwiska nie schodzą z pierwszych stron gazet. Anna Lewandowska z majątkiem 231 mln zł znalazła się na 23. miejscu. Kilka pozycji za nią – na 31. miejscu – znajduje się Ewa Chodakowska, jedna z najbardziej znanych w Polsce trenerek fitness, która na liście "Wprost" zadebiutowała dwa lata temu. Majątek trenerki szacuje się na 178 mln zł. Na 39. miejscu z 99 mln zł znalazła się polska tenisistka Agnieszka Radwańska. W ubiegłym roku Radwańska zajmowała 34. miejsce na liście najbogatszych Polek.

SPRAWDŹ TAKŻE: Uczniowie zorganizowali manifestację pod Żabką! Nie uwierzysz, o co poszło [WIDEO]

Najnowsze