Farmy dyń

i

Autor: facebook

Farmy dyń

Najlepsze farmy dyń w Polsce. Ile zapłacisz za wstęp?

2022-10-01 16:25

W dobie panującej wysokiej inflacji coraz częściej decydujemy się spędzać czas w taki sposób, by nie musieć w jeden weekend wydawać sporej części wypłaty. Pójście do kina i do restauracji to już jest wydatek rzędu min. 100 zł. Dobrą alternatywą będzie odwiedzenie farmy dyń, gdzie nie tylko spędzimy kreatywnie czas, ale także będziemy mieć możliwość zakupu dyni. Jakie zatem są najbardziej polecane farmy i ile kosztuje tam wizyta?

Farmy dyń w Polsce coraz bardziej popularne

Październik to zdecydowanie najlepszy miesiąc na odwiedzenie farmy dyń. To właśnie pod koniec tego miesiąca, bo 31 października obchodzone jest święto “Halloween”, które też kojarzone jest z dynią. Trend na farmy dyniowe przybył do Polski z Zachodu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych. Mimo że w naszym kraju to święto nie jest aż tak popularne, to z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych do odwiedzenia farm z dyniami w okresie jesiennym. To dobry pomysł na spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Często takie miejsca oferują także ciekawe atrakcje dla najmłodszych np. warsztaty czy przebywanie ze zwierzętami. 

Najlepsze farmy dyniowe w Polsce. Ile kosztują bilety wstępu?

W Polsce w wielu miastach możemy udać się na farmę dyniową. Jedną z nich jest farma w Warszawie “Pumpkin Farm”. Posiada ona malowniczą scenerię, która przyciąga wielu fotografów. Można tam kupić wybraną na terenie dynię, ale także zwiedzić minizoo czy przejechać się traktorem. Bilet wstępu na teren wynosi 20 zł, a cena za dynię zależna jest od jej wagi. “Dynioland” to kolejne miejsce w Warszawie, które chętnie odwiedzają rodzice z dziećmi. Można tam zwiedzić “słomiane zoo” oraz zobaczyć pokazy carvingu, czyli sztuki wycinania w owocach, a wejście na teren kosztuje 15 zł. Mieszkańcy Trójmiasta także mogą udać sie na taką farmę. “Dyniowe Love” znajduje się w Gdańsku, oprócz samego zwiedzania terenu można także zjeść coś z ogniska. Wstęp kosztuje tylko 6 zł. Na farmę dyniową można się również udać w Krakowie. Mieszkańcy pobliskich wsi i miasteczek chętnie odwiedzają to miejsce. “JEdynie”, bo tak nazywa się farma, posiada 90 gatunków kolorowych warzyw i owoców, a także na miejscu można poznać szczegóły uprawy dyni. To, co wyróżnia tą farmę to fakt, że wejście dla każdego jest bezpłatne. 40 minut jazdy od Częstochowy jest “Dyniowe Pole” w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Przyciąga wielu turystów, a także fotografów chętnych do uwiecznienia niesamowitych widoków. Bilet wstępu wynosi 7 zł, jak również za 50 zł można wynająć pole w celu wykonania sesji zdjęciowej. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia “Gospodarstwo Rolne Pankiewicz” w Poznaniu. Wejście jest całkowicie bezpłatne.

Sonda
Co robisz z dyni?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają