Biedronka i Lidl

i

Autor: Marcin Wziontek

Najtańsze wyprawki szkolne. Lidl kontra Biedronka [ZDJĘCIA I CENY]

2018-08-30 16:09

Zakup wyprawki szkolnej to duże wyzwanie. Badania pokazują, że rodziny z trójką dzieci przeznaczają na ten cel średnio 1 729 zł. Z pomocą rodzicom przychodzą jednak popularne w Polsce dyskonty, które na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, oferują rozmaite promocje na produkty i przybory szkolne. Sprawdziliśmy, ile kosztuje skompletowanie wyprawki szkolnej w Lidlu i Biedronce.

W każdej szkole wyprawka może się nieco różnić, ale podstawowe przybory są takie same. Każde dziecko potrzebuje do szkoły plecaka lub torby na książki. Koszt tornistra związany jest z producentem, nadrukiem oraz jakością wykonania. Dotyczy to również piórników. Każdy uczeń musi być wyposażony także w zeszyty, przybory do pisania i inne akcesoria. Ile zapłacimy za nie w Lidlu, a ile w Biedronce?

Wyprawka szkolna z Lidla

Najtańszy plecak dziecięcy można kupić w Lidlu już za 14,99 zł. Od piątku, 31 sierpnia w sklepach sieci rusza jednak wyprzedaż, w ramach której już za 17,99 zł kupimy plecak dwukomorowy, a za 27,99 zł model na kółkach. Koszt piórnika to 17,99 zł, więcej zapłacimy jednak za jego wyposażenie – pisaki (11,99 zł/30szt.), kredki tradycyjne lub świecowe (5,99 zł/12szt.), ołówki (3,99 zł/4szt.), gumki (3,99 zł/2szt.), temperówkę (3,99 zł/szt.) czy nożyczki (3,99 zł/szt.). Ceny, niezbędnych każdemu uczniowi, zeszytów zaczynają się od 59 gr, z kolei za blok rysunkowy A4 zapłacimy 1,99 zł. Większym wydatkiem będą farby – akwarele 24 szt. – za 7,99 zł, do których trzeba dokupić także zestaw pędzli za 8,99 zł.

Łączny koszt dziecięcego plecaka wraz z wyposażeniem (zakładając, że kupujemy 15 zeszytów) wynosi tu 94,74 zł. Mniej – 85,27 zł – zapłacą posiadacze karty dużej rodziny, którzy od 13 sierpnia do 30 września mogą uzyskać 10 proc. zniżki w sklepach Lidl na artykuły szkolne.

Wyprawka szkolna z Biedronki

Jak w porównaniu z Lidlem wypada Biedronka? Najtańszy plecak dostępny w ofercie sieci kosztuje 24,99 zł, z kolei piórnik – 12,99 zł. Aby go wyposażyć możemy kupić: ołówki (4 szt.), gumkę, temperówkę czy nożyczki w cenie 3,96 zł za sztukę lub opakowanie. Ceny zeszytów zaczynają się tu od 1,49 zł, jednak mają one 80 kartek, a nie jak w przypadku Lidla – 16. Za 15 zeszytów zapłacimy więc 22,35 zł. W ofercie sieci nie ma bloków rysunkowych, jednak za 9,99 zł możemy kupić zestaw papierów kolorowych. Za farby olejne lub akwarelowe z akcesoriami zapłacimy zaś 24,99 zł. Łącznie daje nam to wydatek 111,15 zł, a więc o 16,41 zł więcej niż w Lidlu.

Źródło: biedronka.pl, lidl.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany